Konferencja kół naukowych na UPWr

Jak co roku w maju na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Ponad 600 studentów zrzeszonych w kołach naukowych, m.in. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie i w Poznaniu, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, SGGW w Warszawie i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, a także na uczelniach w Czechach i na Ukrainie przyjechało do Wrocławia, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami.

sejmik_skn-2
fot. Tomasz Lewandowski

Studenci przygotowali w sumie 220 wystąpień w 12 sekcjach referatowych i 5 posterowych, dotyczących biologii i hodowli zwierząt, inżynierii wodnej i architektury krajobrazu, geodezji, budownictwa i gospodarki przestrzennej, psów i kotów, zwierząt gospodarskich i zwierząt egzotycznych, biotechnologii, technologii żywności i żywienia człowieka, agrotechniki, ekologii i ochrony środowiska oraz ekonomii.

sejmik_skn-1
fot. Tomasz Lewandowski

Najwięcej prac, bo aż 25 przedstawiono w sekcji posterowej na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym. Niewiele mniej w sekcji ekonomii oraz sekcji klinicznej poświęconej zwierzętom gospodarskim, koniom i drobiowi.

26.05.2017
studenci