wybierz kategorie wiadomości

UPWr charytatywnie

18.12.2020

Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.

Moja Turcja – wyjazd z ramach programu Erasmus+

14.12.2020

Norbert Saleta – student inżynierii środowiska UPWr – spędził rok w Stambule studiując na Yildiz Technical University. O swoich wrażeniach z wyjazdu w ramach programu Erasmus+ pisze krótko: – To zmieniło moje życie.

Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe

11.12.2020

Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zajęcia tylko zdalnie do końca semestru zimowego 2020/2021

10.11.2020

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć na terenie uczelni zostaje wstrzymane do 1 lutego 2021 roku – do końca semestru zajęcia będą realizowane zdalnie.

Miasto przyznało stypendium dwóm studentkom UPWr

14.10.2020

47 studentów dostało stypendia przyznawane w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Z naszej uczelni wsparcie mają dwie studentki weterynarii.

Psycholog i covid: jak pomóc studentowi w kryzysie

13.10.2020

Konsultacje on-line i telefoniczne w samochodzie, na parkingu, w lesie, czy na łące – w normalnych okolicznościach nie do pomyślenia, ale pandemia pokazała, że kryzysowa sytuacja wymaga kryzysowych rozwiązań.

Zajęcia zdalnie do 30 października

09.10.2020

Prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do 30 października 2020 r. Wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie.

Innowacyjna dydaktyka na UPWr

04.09.2020

Kształcenie studentów uczelni badawczej oznacza podnoszenie kompetencji badawczych, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, czy kreowania innowacyjnych rozwiązań. Co zrobiono w tym kierunku w mijającej kadencji?

9 mln z MNiSW na przebudowę Arki

31.08.2020

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciech Murdzek przekazał UPWr dotację w wysokości ponad 9 mln zł na przebudowę akademika na Biskupinie. Powstaną małe, niezależne mieszkania.

Radosław Zajdel, doktorant w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki, zdobył stypendium w konkursie Narodowego Centrum Nauki ETIUDA 8. Wyjedzie na staż do Niemieckiej Agencji Kosmicznej

Grant z NCN na kosmiczny staż

03.08.2020

7 zawodów, które zdobędziesz na UPWr

30.07.2020

UPWr oferuje 28 przyrodniczych kierunków studiów i znacznie więcej zawodów, które można wykonywać po ich skończeniu. Wybraliśmy 7 najpopularniejszych. Wszystkim kandydatom polecamy też bezpłatne kursy uzupełniające wiedzę z biologii i chemii.

UPWr: dydaktyka on-line

24.07.2020

Narzędzia do zdalnego kształcenia do niedawna były jednymi z możliwych do wykorzystania w dydaktyce. Pandemia i lockdown pokazały, że w nowoczesnym kształceniu są nie tylko możliwe, ale i konieczne.

Trwa rekrutacja na studia na UPWr – co o studiowaniu na Przyrodniczym, życiu we Wrocławiu i nauce polskiego myślą nasi studenci i absolwenci z zagranicy, można zobaczyć w filmach, których bohaterami zostali Safoura, Michael i Danyil.

Studia – życie – kariera: zagraniczni studenci o UPWr

22.07.2020

Trwa II nabór na studia na UPWr. Już dziś można wybierać spośród 28 przyrodniczych kierunków studiów i rejestrować się w systemie.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

07.07.2020

Bartosz Czech doceniony przez Polskie Towarzystwo Bioinformatyczne

05.06.2020

Bartosz Czech, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr, laureatem konkursu Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego. Promotorzy wyróżnionej pracy to prof. Joanna Szyda i prof. Bernt Guldbrandtsen z Uniwersytetu Aarhus.

Studenci z UPWr budują geoportal o covidzie

04.06.2020

Studenci geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaangażowali się w budowę najbardziej rozbudowanego geoportalu zbierającego informacje o koronawirusie w Polsce.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

04.05.2020

Rekrutacja na studia na UPWr ruszyła. Już dziś można wybierać spośród 28 kierunków studiów i rejestrować w systemie. Harmonogram przyjęć na studia zostanie dostosowany do terminu wyników matur.

Uniwersytet Przyrodniczy dostępny dla wszystkich

30.04.2020

Prawie 4 mln zł z NCBiR na poprawę dostępności architektonicznej i informatycznej uczelni, rozszerzenie wsparcia edukacyjnego dla studentów z niepełnosprawnościami i szkolenia podnoszące świadomość.

Pomysły na studenckie start-upy

11.03.2020

„Kefir roślinny”, zielone wiaty przystankowe, aplikacja, dzięki której można dzielić się żywnością, bioindykatory do wykrywania metali ciężkich – to projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie podsumowującym pierwszy semestr przedmiotu przedsiębiorczość akademicka.

Jak się studiuje weterynarię w Iowa

24.02.2020

Paulina Malinowska i Arkadiusz Mońka, absolwenci weterynarii, jeden semestr studiów odbyli w Stanach Zjednoczonych na Iowa State University, współpracującym z UPWr. – Ten wyjazd bardzo dużo nas nauczył – mówią.