wybierz kategorie wiadomości

Student-wynalazca po raz trzeci w Katedrze Chemii

11.02.2020

Mateusz Łużny – wraz z zespołem – zdobył tytuł studenta-wynalazcy za cykl 45 wynalazków dotyczących wytwarzania związków flawonoidowych. To trzecie z rzędu zwycięstwo doktoranta Katedry Chemii UPWr.

Kacper Środoń: student biologii, muzyk, fotograf

05.02.2020

Student II roku biologii zajmujący się makrofotografią przyrody został nominowany do plebiscytu „Osobowość Roku”.

Samorząd Studentów UPWr

30.01.2020

Samorząd tworzą wszyscy studenci, ale to zarząd odpowiada za największe studenckie imprezy, wydarzenia, akcje charytatywne. Macie pomysł? Sprawdźcie, kto może pomóc w jego realizacji.

Absolwenci UPWr z nagrodami Polskiej Agencji Kosmicznej

24.01.2020

W drugiej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej wyróżniono dwoje studentów UPWr.

Studentki weterynarii stypendystkami ministra

17.01.2020

Karolina Kapturska, Anna Modlińska i Safoura Reza – studentki szóstego roku weterynarii zdobyły stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia naukowe.

Prof. Nowak: – Patomorfolog jest jak detektyw

17.01.2020

Profesor Marcin Nowak z Zakładu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej o swojej pierwszej sekcji zwłok, szacunku do śmierci, naukowej pasji i o tym, dlaczego patomorfologia jest ważna w weterynarii.

Erasmus POWER w Estonii

16.01.2020

Kinga Tokarz, studentka weterynarii, o swoich doświadczeniach na Estonian University of Life Sciences. W Tartu studiowała w ramach programu Erasmus POWER, który zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe studentom z niepełnosprawnościami i pobierającym stypendia socjalne.

SynBio4Flav – przemysłowa produkcja flawonoidów dzięki biologii syntetycznej

14.01.2020

11 partnerów naukowych i biznesowych, w tym UPWr, i pierwszy projekt H2020 typu RIA na naszej uczelni – cel to wdrożenie znormalizowanej produkcji flawonoidów roślinnych w syntetycznych konsorcjach mikrobiologicznych.

Studencki sztab WOŚP ponownie na UPWr

13.01.2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała na UPWr. Największy studencki sztab na świecie zebrał ponad 194 tys. zł.

Natalia Kukulska: Pomaganie powinno być odruchem

09.01.2020

Natalia Kukulska, gwiazda XI Koncertu Noworocznego, o tym dlaczego warto czynić dobro, ale też i o swoich wyborach artystycznych i życiowych.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

06.01.2020

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.