eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Kacper Środoń: student biologii, muzyk, fotograf

Student II roku biologii zajmujący się makrofotografią przyrody został nominowany do plebiscytu „Osobowość Roku”.

Kacper Środoń jest dwukrotnym laureatem międzynarodowych konkursów fotograficznych, laureatem licznych konkursów artystycznych powiatu dzierżoniowskiego, województwa dolnośląskiego i ogólnopolskich. Od wielu lat reprezentuje region na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, miał już kilka wystaw swoich fotografii. Zajmuje się przede wszystkim makrofotografią przyrody, ale zdarzyło mu się też nakręcić przyrodniczy film.

srodon_(1)
fot. archiwum prywatne

W pierwszym konkursie, którego został laureatem, tematem były zagadnienia matematyczne. Kacper sfotografował „Półprostą” – pająka kwietnika z wstrzeloną nicią. W drugim konkursie wykonał pracę pt. „Zimna nas kocha” – zdjęcie płatka śniegu, czyli płatka Kocha.

srodon_(2)
fot. Kacper Środoń

– Zawsze byłem pasjonatem przyrody. Już w przedszkolu przynosiłem do domu wszystkie ślimaki. Pierwsze zdjęcia zacząłem robić, gdy miałem koło 7 lat, a potem obie te pasje się połączyły. W Bielawie w domu rodziców cały ogród zamieniłem w plan zdjęciowy. Z basenu zrobiłem oczko wodne, w którym hoduje się sporo gatunków ważek, zasadziłem budleję Dawida, która przyciąga motyle – mówi Kacper Środoń, który za swoje zdjęcia został nominowany do konkursu „Gazety Wrocławskiej” – „Osobowość Roku” (głosowanie trwa do 12 lutego).

platek_kocha
fot. Kacper Środoń

Jednak Kacper to człowiek wielu talentów – skończył szkołę muzyczną I stopnia, gra na fortepianie, jest liderem zespołu INTERIOR, który wygrał konkurs talentów podczas IX Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej i przymierza się właśnie to wydania własnej epki (do nagrywania której Kacper przystosował własną piwnicę). Jest wiceprezesem Studenckiego Koła Naukowego Zoologów i Ekologów, z którym ostatnio zorganizowali m.in. spacer po lesie, podczas którego rozpoznawali zwierzęta po… dźwiękach. Hoduje też egzotyczne owady – głównie straszyki australijskie, które w środowisku porostowym zmieniają kolor na szaro-zielony. W każdym z kilkunastu terrariów w swoim pokoju trzyma inny gatunek.

Powrót
05.02.2020
Głos Uczelni
studenci
Galeria zdjęć

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg