Studencki sztab WOŚP ponownie na UPWr

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała na UPWr. Największy studencki sztab na świecie zebrał ponad 194 tys. zł.

To już trzeci rok – studenci ponownie zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ponownie pobili swój rekord. Podczas 28. Finału pierwszy studencki sztab we Wrocławiu zebrał 194 689,64 zł na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji.

wosp-3
Studencki sztab WOŚP zagrał na UPWr po raz trzeci i pobił swój rekord – zebrano 187 532 zł
fot. Paweł Rogalski

– W zeszłym roku udało się zebrać ponad 100 tys. zł, w tym celowaliśmy w kwotę ok. 150 tys. zł, więc tym większa duma, że pobiliśmy nawet własne plany – mówi Patryk Skorupski, przewodniczący Samorządu Studenckiego na UPWr i szef sztabu. I dodaje: – Plan co roku jest prosty: robić coś dobrego, świetnie się przy tym bawiąc. Grali z nami Dream Jump organizując skoki na linie na stadionie, Stowarzyszenie Tratwa z koncertem orkiestry symfonicznej, grupa rekonstrukcyjna Infidels oraz oczywiście studenci – artyści UPWr: Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok”, który uczestniczył również w finale na wrocławskim rynku i uczył wrocławian tańczyć belgijkę, oraz Jakub Adamus. Studenci technologii i organizacji gastronomii przygotowali finałowy tort.

wosp-1
Wolontariuszy studenckiego sztabu można było spotkać w całym Wrocławiu
fot. Paweł Rogalski

Razem z Patrykiem w Centrum Dydaktyczno-Naukowym UPWr spotkało się w niedzielę pięciu poprzednich przewodniczących studenckiego samorządu: Mateusz Leszkiewicz, Adam Poznar, Przemysław Janicki, Kacper Mędygrał – założyciel sztabu i tegoroczny szef z ramienia WOŚP – i Anna Lipowska. Sztab łączy studentów, absolwentów i pracowników uczelni z całego Wrocławia. Pieniądze zbierało 110 wolontariuszy, o 20 więcej niż w ubiegłym roku – wśród nich znaleźli się studenci wszystkich wrocławskich uczelni wyższych, między innymi Koło Naukowe LEM z Politechniki Wrocławskiej. To sprawia, że byliśmy największym studenckim sztabem na świecie, a energią i zebraną kwotą prześcignęliśmy niejeden większy sztab.

wosp-2
WOŚP łączy studentów i absolwentów UPWr – na zdjęciu 6 przewodniczących
Samorządu Studenckiego UPWr: (od lewej) Patryk Skorupski, Kacper Mędygrał, Anna Lipowska,
Przemysław Janicki, Mateusz Leszkiewicz i Adam Poznar
fot. Paweł Rogalski

Studentów wsparło w sumie 16 firm, dzięki którym wolontariusze dostali pakiety z prowiantem, pozwalającym przetrwać długie godziny kwestowania i sztabową koszulkę.

mj

Galeria zdjęć. Fot. Paweł Rogalski