Studencki weekend: UPnalia i musical BeerON

26 maja – UPnalia w rytmie disco, organizowane wspólnie z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych, 28 maja – musical BeerON, w którym łączą siły studenci czterech wrocławskich uczelni. Zapraszamy!

Samorząd Studentów UPWr i Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych zapraszają na wspólne juwenalia. 26 maja na kampusie Biskupin wystąpią m.in. Bracia Figo Fagot, Power Play, Veegas i Letni Chamski Podryw. Bo tym razem zabawa planowana jest w rytmie disco i – jak podkreślają organizatorzy – z dużą dozą poczucia humoru.

Aby ułatwić studentom świętowanie od godz. 14:00 na uczelni obowiązują godziny rektorskie, a od 22:30 z Biskupina do Galerii Dominikańskiej będzie kursowała specjalna linia tramwajowa – T5.

upnalia-plakat

Więcej informacji

28 maja na zakończenie juwenaliów w całym mieście studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz uczniowie szkół z kilku dolnośląskich miejscowości zapraszają na musical.

Autorski spektakl opowiada o błędach przeszłości, problemach teraźniejszości i nadziei na przyszłość, jest lustrem dzisiejszych relacji międzyludzkich – czasem trudnych, czasem dziwnych, czasem śmiesznych, szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie popełniliśmy błąd.

musical1

fot. archiwum zespołu

Jak mówi jeden z aktorów, Rafał Broniszewski, student odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami na UPWr, stworzenie spektaklu nie było łatwe – sami napisali scenariusz, muzykę i teksty utworów, zespół studiuje na różnych kierunkach, na różnych uczelniach, nawet mieszka w różnych miastach… A jednak udało się i po premierowym weekendzie, który w marcu zgromadził na widowni ponad 700 osób – widać, że było warto. W musicalu występują także Tomasz Romanowski (absolwent architektury krajobrazu na UPWr) i Bartosz Zajdler (absolwent bezpieczeństwa żywności).

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w biurze Samorządu Studentów UPWr, w Dziale Spraw Studenckich oraz w Biurze Informacji i Promocji, a musical obejrzeć 28 maja o godz. 20:00 w auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym UPWr (pl. Grunwaldzki 24A).

musical2.jpg

musical3