wybierz kategorie wiadomości

Jarmark Pawłowicki – Dni Przyrodników 2017

22.05.2017

Coroczne święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za nami: było uroczyście, sportowo, rodzinnie i pysznie. Jarmark Pawłowickich zgromadził pracowników, studentów i przyjaciół uczelni w Pawłowicach.

Akademia Dobrego Piwa: wybrano najlepszych!

22.05.2017

Pierwsza edycja Akademii Dobrego Piwa rozstrzygnięta. Przewodniczący jury, Rafał Kowalczyk, ekspert sensorycznej oceny piwa, chwalił bardzo wysoki poziom konkursu.

Trzy dni z przyrodnikami

18.05.2017

Zawody sportowe, konkurs Akademia Dobrego Piwa, jarmark, warsztaty „Zdrowy kręgosłup” i wybór najładniejszego kapelusza – 18 maja zaczynamy Dni Przyrodników.

Rusza Akademia Dobrego Piwa

17.05.2017

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o naszym konkursie Akademia Dobrego Piwa i pierwszych w Polsce studiach podyplomowych dla piwowarów uruchomionych na UPWr.

Zapraszamy do Fascynującego Świata Roślin

16.05.2017

Rośliny, które od kilku lat nie rosną, usychają, pleśnieją lub nie kwitną można przynieść w czwartek, 18 maja do lekarza. Specjaliści UPWr zdiagnozują, doradzą i opowiedzą o roślinach ozdobnych i jadalnych.

Juwenalia rozpoczęte!

11.05.2017

Tradycyjny pochód na Pola Marsowe rozpoczął tegoroczne studenckie święto. Działo się! – JUWENALIA.

Przekazaliśmy dary dla Afryki

09.05.2017

Uczelnia przekazała artykuły papiernicze zebrane przez studentów i materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego fundacji „Serce dla Afryki”. Dary trafią do szkoły w Kamerunie.

Zanim przyjdziesz do nas na studia

08.05.2017

Tomasz Romanowski, nasz rekruter z Biura Rektrutacji UPWr, nie tylko o najczęstszych pytaniach od kandydatów na studia, jakie słyszy na targach edukacyjnych.

Rekrutacja trwa!

01.05.2017

10 lipca ruszył drugi nabór na studia stacjonarne na UPWr – w ofercie do wyboru 13 kierunków. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów II stopnia, niestacjonarnych i podyplomowych.

Zagraniczni studenci na UPWr

25.04.2017

Studenci z zagranicy i ich polscy znajomi zasadzili mały las w Nadleśnictwie Milicz i – przy wsparciu studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – wyprawili typowo polską ucztę. O integrację i jak najlepsze wspomnienia zagranicznych studentów dba na UPWr Erasmus Student Network.

Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej – powodzenia i zatrudnienia!

24.04.2017

Promocja doktorów nauk weterynaryjnych, uhonorowanie osób zasłużonych dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr medalami i wręczenie dyplomów absolwentom – to były wyjątkowe chwile.

Mamy mistrza Polski!

20.04.2017

Trenuje od 6. roku życia. Kończy studia na kierunku żywienie człowieka. I zdobył na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo złoty medal. Arkadiusz Makarewicz ze śmiechem przyznaje, że do Łodzi jechał po zwycięstwo.

Biotechnologia – „Studia z Przyszłością”

19.04.2017

Studia II stopnia z biotechnologii uzyskały certyfikat „Studia z Przyszłością” oraz „Laur Innowacji” dla najbardziej nowoczesnych kierunków studiów, innowacyjnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.

Pisze o nas NASA

18.04.2017

Sukces naszych geodetów: dr. hab. Krzysztofa Sośnicy i jego studenta Radosława Zajdla. Zostaliśmy oficjalnym Stowarzyszonym Centrum Analiz Międzynarodowej Służby Satelitarnych Pomiarów Laserowych.

Wielkanoc górą!

12.04.2017

W poszukiwaniu dowodów na wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, zajrzeliśmy w kilka miejsc na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Aktywni ekonomiści. Czyli co robi student, kiedy nie studiuje

10.04.2017

Pracują, angażują się w akcje charytatywne, pomagają, realizują swoje pasje, działają w kołach naukowych. Czas studiów to nie tylko nauka w uczelnianych murach. Dla przykładu – kilku studentów ekonomii na UPWr.

Pomagamy dzieciom z Kamerunu

03.04.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja „Serce dla Afryki” organizują zbiórkę pieniędzy i artykułów papierniczych dla szkoły w Garoua Boulai w Kamerunie. Akcja potrwa od 24 do 27 kwietnia 2017 r.

Dziewczyny będą rządzić!

31.03.2017

Zdrowa, aktywna, świadoma – to jeden z paneli dyskusyjnych, na którzy zaprasza samorząd studencki Uniwersytetu Przyrodniczego. Od 3 do 7 kwietnia będzie trwał międzyuczelniany projekt „Kobieta Liderem”. Nasze studentki zapraszają we wtorek, 4 kwietnia.

W nauce pierwsze jest założenie

29.03.2017

Dr Jarosław Waroszewski z Instytutu Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska dostał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców. W swoich badaniach analizuje, jak domieszka lessów do gleb zmienia ich rozwój.

Światowy Dzień Wody 2017

22.03.2017

Niezbędna do życia, ale wciąż marnotrawiona, zanieczyszczana, trudno dostępna. W Światowy Dzień Wody piszemy o problemach i prognozach – niestety niezbyt optymistycznych. I o tym, co o wodzie wie UPWr.

Energia wprost z przyrody

21.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był pierwszą polską uczelnią, która uruchomiła studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Nic dziwnego, że stawia też na OŹE we własnej infrastrukturze.