Dziewczyny będą rządzić!

Zdrowa, aktywna, świadoma – to jeden z paneli dyskusyjnych, na którzy zaprasza samorząd studencki Uniwersytetu Przyrodniczego. Od 3 do 7 kwietnia będzie trwał międzyuczelniany projekt „Kobieta Liderem”. Nasze studentki zapraszają we wtorek, 4 kwietnia.

Pierwszy raz do projektu „Kobieta Liderem” organizowanego przez organizację studencką Rozwój +, dołączyła nasza uczelnia (wraz z Uniwersytetem Wrocławskim i Ekonomicznym).

kobieta_liderem

fot. Shutterstock

– Zapraszamy na kilka paneli nie tylko studentki. Będziemy rozmawiać o tym, jak dbać o zdrowie i zdrową dietę, jak pokonać własne lenistwo i przekonać się do aktywności fizycznej – mówi Katarzyna Nowakowska z ramienia Samorządu Studentów UPWr zajmująca się sprawami kultury.

Do grona ekspertów-panelistów udało się zaprosić m.in. dr hab. Monikę Bronkowską z Wydziału Nauk o Żywności, Agnieszkę Wróblewską ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UPWr, ale też trenerów personalnych – Martę Hennig czy Annę Owczarek.

– Nasz dzień, wtorek, w całości będzie poświęcony kondycji człowieka, jego zdrowiu i temu, co na to zdrowie wpływa. Jesteśmy uczelnią przyrodniczą, człowiek jest częścią przyrody, stąd też wybór takich a nie innych zagadnień – dodaje nasza studentka.

kasia_nowakowska_na-strone

Kasia Nowakowska zaprasza do kobiecych dyskusji – od 3 do 7 kwietnia
fot. Tomasz Lewandowski

Projekt „Kobieta Liderem” pierwszą edycję miał w 2015 roku i okazał się takim sukcesem, że zdecydowano o jego kolejnych edycjach. W tym roku w tym roku objął on cztery największe uczelnie we Wrocławiu.

Przez cały tydzień od 3 do 7 kwietnia w ramach projektu odbędzie się blisko 50 warsztatów i paneli dyskusyjnych. Uniwersytet Wrocławski zaprasza w poniedziałek na rozmowy o kobietach na rynku pracy, roli kobiet w społeczeństwie wczoraj i dziś i o emeryturach. Środa będzie należała do Uniwersytetu Ekonomicznego – tam oczywiście będzie królować biznes (a dokładniej kobiecość w biznesie), ale będzie też mowa o zarządzaniu finansami i o tym, jak kobiety postrzegają tę branżę. 6 i 7 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej uczestniczki spotkań będą dyskutować o innowacjach i technologiach, marketingu XXI wieku, nauce i IT, start-upach w nauce oraz inspiracjach i motywacjach. A wszystko zakończy uroczysta gala zamykająca konkurs „Kobieta Liderem 2017”, na której wyróżnienia odbiorą studentki docenione za aktywność na rzecz nauki, aktywność na rzecz społeczności akademickiej oraz za aktywność w sferze biznesu.

kobieta_liderem__harmonogram

Gala odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej UPWr w piątek 7 kwietnia, początek godzina 19, a poprowadzą ją Klaudia Nawrocka i Arkadiusz Skarbowski. Podczas tego wieczoru odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji Rozwoju Człowieka Trood.

kbk

31.03.2017