Absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej – powodzenia i zatrudnienia!

Promocja doktorów nauk weterynaryjnych, uhonorowanie osób zasłużonych dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr medalami i wręczenie dyplomów absolwentom – to były wyjątkowe chwile.

Absolutorium to zawsze podniosła uroczystość, pełna wzruszeń i wyjątkowej atmosfery. Nie inaczej było podczas absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, które uświetnił występ chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka.

Przysięgę doktorską złożyli nowi doktorzy nauk weterynaryjnych: Małgorzata Bzorska, Elżbieta Giza, Bartłomiej Kocbach, Grzegorz Łuczak, Agnieszka Nowak, Ondrasz Sitnik i Dorota Wirska. Wyróżniono też medalami – za szczególne zasługi dla WMW – prof. Tomasza Jurka z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Janusza Madeja i prof. Jana Kuryszko.

Szczególnym momentem uroczystości było promowanie studentów English division – dwie kończące je studentki swoje dyplomy lekarskie odebrały w strojach ludowych własnych krajów. Były też nagrody i wyróżnienia dla najlepszych. A potem przyszła kolej na złożenie przyrzeczenia lekarskiego przez polskich studentów rocznika 2011/2017. Dyplomy z wyróżnieniem odebrali Piotr Frydychowski, który mógł się też pochwalić najwyższą średnią w indeksie, Agnieszka Glińska, Marta Nowakowska i Danuta Stanek.

Ostatni studencki dzień na uczelni nie mógł obejść się bez wykładów. Nowi lekarze medycyny weterynaryjnej sami wybrali tych, którzy je wygłosili: prof. Wojciecha Niżańskiego („Challenges in veterinary pratice”) i dr. Roberta Kaczmarczyka („Start w życie zawodowe lekarza weterynarii – biznes, pasja, etyka”).

Kiedy Agnieszka Lachowicz-Wolak i Piotr Frydrychowski, w imieniu wszystkich studentów, dziękowali na zakończenie uroczystości swoim mistrzom, paniom z dziekanatu i bliskim, padły krótkie, ale wymowne słowa: – Powodzenia i zatrudnienia!

kbk

Galeria zdjęć

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png