wybierz kategorie wiadomości
Studenckie wyjazdy naukowe i rozrywkowe
06.05.2016
Dwa studenckie wyjazdy: jeden naukowy, ale niepozbawiony rozrywki – do kopalni w Bełchatowie, drugi – rozrywkowy, ale niepozbawiony nauki – na coroczny Rajd Energetycznego Farmera. Czyli koła naukowe UPWr w akcji.
Erasmus+: Najwspanialsza przygoda mojego życia
05.05.2016
Jak to jest studiować weterynarię po niemiecku? O wrażeniach z wyjazdu do Wiednia w ramach programu Erasmus+ pisze Anna Kaczmarek.
Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć
28.04.2016
Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.
Młodzi naukowcy nie tylko o środowisku naturalnym
27.04.2016
Ochrona środowiska naturalnego i aspekty ekonomiczne wydobycia – nasi studenci i doktorant na międzynarodowej konferencji w Sankt Petersburgu rywalizowali na referaty. W grupie 300 młodych naukowców z całego świata w jednej z sekcji zajęli drugie miejsce.
Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej
21.04.2016
Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.
Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać
18.04.2016
Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
Erasmus+: 3000 km w głąb siebie
12.04.2016
O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus piszą Angelika Adamiak i Piotr Flank z architektury krajobrazu, którzy tak pokochali podróże, że teraz wybierają się też do Chin – przez rok będą studiować w Changshy. Przewodnik bardzo praktyczny.
Pięciolatka ambasadorów zieleni
06.04.2016
Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.
Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba
05.04.2016
Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.
Drzwi Otwarte za nami
04.04.2016
Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.
OnLife, czyli studencka inicjatywa optymistyczna
30.03.2016
Odłączyć się od sieci, włączyć do życia. Szymon Krawiec i Maksymilian Szeptycki, studenci architektury krajobrazu, zachęcają do otwartości i uśmiechu, a przy tym zdobywają wiedzę i umiejętności z zarządzania projektami.
Czas młodych mentorów – nowi profesorowie
23.03.2016
Aneta Wojdyło i Adam Figiel odebrali od prezydenta Polski Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Były osobiste gratulacje, dedykacje i życzenia sukcesów.
Otwieramy się na młodych!
21.03.2016
Już 1 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To nie tylko okazja do poznania nas z najlepszej strony, ale i rozbudzenia w sobie ciekawości naukowca.
Certyfikat przyszłości: studia UPWr nagrodzone
18.03.2016
Studia II stopnia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz studia podyplomowe z technologii winiarstwa zdobyły certyfikat „Studia z Przyszłością” dla najbardziej innowacyjnych i wartościowych kierunków.
Bunt studentów przeciwko cenzurze
14.03.2016
14 marca 1968 roku na wrocławskich uczelniach rozpoczął się dwudniowy strajk okupacyjny. Strajkowano też na Wyższej Szkole Rolniczej – dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym. W obronie demokracji i przeciwko cenzurze.
Wszystko z potrzeby wolności
10.03.2016
Roman Kocemba. Opłynął Ziemię i przeżył tsunami. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego opowiada o swojej wielkiej pasji: żeglowaniu.
Biocervin: podsumowanie projektu
07.03.2016
Efektem jednego z największych i najważniejszych projektów, w którym bierze udział UPWr są cztery unikalne w skali światowej prototypy wyrobów medycznych na bazie surowców z komórek macierzystych poroża jelenia szlachetnego.
Działo się! VI Szalona Noc Naukowa za nami!
04.03.2016
Noc spędzona na uniwersytecie to szaleństwo. Ale noc spędzona w doborowym, międzywydziałowym towarzystwie i pochwała studenckiej aktywności – to także przyjemność. Tematem przewodnim VI Studenckiej Szalonej Nocy Naukowej były zmysły.
Prof. Tadeusz Trziszka nowym rektorem
03.03.2016
Jest autorem ponad 400 prac naukowych, w tym 150 oryginalnych. Napisał ponad 15 podręczników i monografii. Prof. Tadeusz Trziszka został rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Oni tworzą naszą historię
02.03.2016
Były życzenia zdrowia, tort i symboliczny kieliszek szampana. Rektor prof. Roman Kołacz tradycyjnie już spotkał się z jubilatami z okazji ich 80., 85. i 90. urodzin.
Pamięci prof. Michała Mazurkiewicza
29.02.2016
I Międzynarodowa Konferencja Techniczna Eimeriana Avia była nie tylko forum wymiany doświadczeń najlepszych w Europie specjalistów z zakresu chorób drobiu. Upamiętniono też postać wybitnego awiopatologa, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Michała Mazurkiewicza.