wybierz kategorie wiadomości

Prof. Mitrus: – Ja po prostu kocham ptaki

07.05.2020

Prof. Cezary Mitrus z Instytutu Biologii, Zakładu Ekologii Kręgowców i Paleontologii o swojej miłości do ptaków i do Białowieży, o bezkrwawych łowach w puszczy, miejscu człowieka w przyrodzie i nominacji profesorskiej.

Blisko 1,2 mln zł na badania z konkursu ALPHORN

06.05.2020

Prof. Anna Michalska-Ciechanowska zdobyła ponad milion złotych w konkursie ALPHORN organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy ze szwajcarską agencją Swiss National Science Foundation.

Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

04.05.2020

Rekrutacja na studia na UPWr ruszyła. Już dziś można wybierać spośród 28 kierunków studiów i rejestrować w systemie. Harmonogram przyjęć na studia zostanie dostosowany do terminu wyników matur.

Ponad 400 tysięcy z programu Opus 17 dla UPWr

04.05.2020

Dwóch naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego zdobyło finansowanie na swoje badania w ramach programu Opus 17. To prof. Marek Furmankiewicz i prof. Józef Nicpoń.

Uniwersytet Przyrodniczy dostępny dla wszystkich

30.04.2020

Prawie 4 mln zł z NCBiR na poprawę dostępności architektonicznej i informatycznej uczelni, rozszerzenie wsparcia edukacyjnego dla studentów z niepełnosprawnościami i szkolenia podnoszące świadomość.

Jak naukowcy z UPWr ratowali biebrzańskie bagna

29.04.2020

Biebrzański Park Narodowy – o jego powstanie walczył prof. Adam Pałczyński, uczeń prof. Stanisława Tołpy. Kiedy chciano osuszyć bagna, przekonywał, że ten cenny obszar musi być chroniony. O torfowiskach opowiada prof. Klara Tomaszewska z Katedry Botaniki i Ekologii Roślin.

DFN laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2019

28.04.2020

Dolnośląski Festiwal Nauki laureatem 15. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2019. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Polsce za przybliżanie społeczeństwu nauki i pracy naukowców.

Drugie kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2020

Drugie zdalne posiedzenie senatu w tym miesiącu, a na nim m.in. nowy regulamin studiów i szkoły doktorskiej, sprawozdanie z nauczania zdalnego oraz najlepsze koła naukowe roku akademickiego 2018/2019.

UPWr podpisał kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną

23.04.2020

Projekt badawczy realizowany na UPWr dla Europejskiej Agencji Kosmicznej pozwoli zweryfikować słuszność teorii Einsteina dotyczącej zakrzywienia czasoprzestrzeni przez masywne obiekty oraz jego wpływu na orbity ziemskich satelitów.

Pożegnaliśmy prof. Bronisławę Chełmońską

16.04.2020

Kochała życie, była pełna naukowej ciekawości i pasji. Nawet na emeryturze miała tyle pomysłów, że młodzi mogli jej tylko pozazdrościć. Prof. Bronisława Chełmońska, jedna z twórczyń polskiej szkoły inseminacji drobiu, zmarła 8 kwietnia 2020 roku.

Dni Otwarte on-line

16.04.2020

17 kwietnia UPWr otwiera się dla przyszłych studentów. W tym roku wyjątkowo, bo wirtualnie, będzie można wziąć udział w tematycznych wykładach, zadać studentom wszystkie mniej i bardziej nurtujące pytania oraz sprawdzić, czym zajmuje się studencki samorząd.

Prof. Trziszka członkiem rady przy PARP

15.04.2020

Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Edukacja on-line zdała egzamin

07.04.2020

E-learning w wyjątkowej sytuacji poszerzył spektrum narzędzi dydaktycznych. I studenci, i wykładowcy chwalą.

Kwietniowe posiedzenie senatu

06.04.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatu, które odbyło się 3 kwietnia 2020 r., podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w Statucie UPWr oraz warunków i trybu przyjmowania kandydatów na studia II stopnia na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Przesunięcie terminu wyborów rektora

13.03.2020

W związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym w kraju zdecydowano o przesunięciu planowanych na 16 marca 2020 r. wyborów rektora UPWr.

Debata wyborcza

13.03.2020

Pracownicy i studenci pytają, kandydaci na rektora UPWr odpowiadają. Przedstawiamy debatę wyborczą profesorów Jarosława Bosego i Krzysztofa Kubiaka, którzy na pytania zadane mejlem, odpowiadają na stronie UPWr.

Wybory rektora – wystąpienie prof. Tadeusza Trziszki

12.03.2020

W związku ze zmienioną formułą debaty wyborczej publikujemy wystąpienie rektora prof. Tadeusza Trziszki.

Przedstawiamy kandydatów na rektora UPWr

12.03.2020

Rektor zarządza uczelnią, odpowiadając za politykę kadrową i finansową oraz realizację strategii rozwoju. Prezentujemy sylwetki kandydatów ubiegających się o to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Pomysły na studenckie start-upy

11.03.2020

„Kefir roślinny”, zielone wiaty przystankowe, aplikacja, dzięki której można dzielić się żywnością, bioindykatory do wykrywania metali ciężkich – to projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie podsumowującym pierwszy semestr przedmiotu przedsiębiorczość akademicka.

Film promocyjny UPWr nagrodzony

09.03.2020

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.

Żegnamy profesora Ludwiczaka

06.03.2020

Profesor Jan Ludwiczak, pionier w zakresie badań nad rachunkowością rolną, zmarł w wieku 97 lat. – Był niezwykle życzliwym i skromnym człowiekiem – wspomina prof. Barbara Kutkowska.