Film promocyjny UPWr nagrodzony

Nowy film promocyjny uczelni zajął III miejsce w konkursie Genius Universitatis w kategorii video online.

Genius Universitatis to konkurs marketingowy na najlepsze kampanie kreatywne szkół wyższych organizowany od 2012 roku przez fundację Perspektywy.

Do edycji podsumowującej działania polskich uczelni w ubiegłym roku można było zgłosić reklamę prasową, event, gadżet promocyjny, kampanię w mediach społecznościowych, video online, content marketing lub serwis rekrutacyjny. W każdej z kategorii oceniane były: nowatorstwo pomysłu, spójność z wartościami uczelni, czytelność i przyjazny charakter przekazu, estetyka i wartość estetyczna oraz umiejętny dobór narzędzi. Zgłoszenia oceniało jury złożone z dziewięciorga specjalistów z zakresu reklamy, marketingu i promocji.

Film promocyjny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został nagrodzony w kategorii video online. Film – którego premiera odbyła się 1 października 2019 r. – przedstawia studentów i pracowników UPWr jako specjalistów i miłośników natury – ogrodników, pszczelarzy, weterynarzy, chemików, inżynierów, biotechnologów, kucharzy. Prezentuje uczelnię jako jednostkę nowoczesną, dla której najważniejsi są ludzie – zaangażowani, ambitni, ciekawi świata i nauki, chcący mieć wpływ na otaczający ich świat.

W przeszłości w konkursie dwukrotnie docenione zostały gadżety promocyjne UPWr – w 2015 r. było to jabłko z wybarwionym napisem „I love Uniwersytet Przyrodniczy”, a w 2018 r. roślinka in vitro zamknięta w małym słoiku.

09.03.2020
sukcesy