wybierz kategorie wiadomości

Specjaliści z UPWr w Komisji ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii

03.12.2020

Czterech specjalistów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostało powołanych do Komisji do Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii. Profesorowie Paweł Chorbiński, Zdzisław Kiełbowicz, Krzysztof Kubiak i Jan Twardoń przez najbliższe 4 lata będą mieć realny wpływ na jakość podyplomowego kształcenia weterynarzy w Polsce.

Zajęcia tylko zdalnie do końca semestru zimowego 2020/2021

10.11.2020

W związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć na terenie uczelni zostaje wstrzymane do 1 lutego 2021 roku – do końca semestru zajęcia będą realizowane zdalnie.

Najnowsze podręczniki i skrypty UPWr

19.10.2020

Wśród najnowszych publikacji Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu jest m.in. trzytomowy podręcznik „Uprawa roślin” pod redakcją prof. Andrzeja Koteckiego, który do współpracy zaprosił 42 najwybitniejszych specjalistów z kraju. Naukowcy z UPWr publikują też w Państwowym Wydawnictwie Naukowym.

Po pierwsze dydaktyka

09.10.2020

W kadencji 2020–2024 zadaniem dziekanów jest przede wszystkim wzmocnienie dydaktyki na wydziałach. Jakie jeszcze mają plany na najbliższe cztery lata?

Zajęcia zdalnie do 30 października

09.10.2020

Prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do 30 października 2020 r. Wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie.

Innowacyjna dydaktyka na UPWr

04.09.2020

Kształcenie studentów uczelni badawczej oznacza podnoszenie kompetencji badawczych, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, czy kreowania innowacyjnych rozwiązań. Co zrobiono w tym kierunku w mijającej kadencji?

UPWr: dydaktyka on-line

24.07.2020

Narzędzia do zdalnego kształcenia do niedawna były jednymi z możliwych do wykorzystania w dydaktyce. Pandemia i lockdown pokazały, że w nowoczesnym kształceniu są nie tylko możliwe, ale i konieczne.

Edukacja on-line zdała egzamin

07.04.2020

E-learning w wyjątkowej sytuacji poszerzył spektrum narzędzi dydaktycznych. I studenci, i wykładowcy chwalą.