wybierz kategorie wiadomości

FoodSHIFT2030 – strefa żywicielska Wrocławia

27.01.2020

Tworzenie społecznych ogrodów miejskich, wspieranie lokalnych rolników, informowanie mieszkańców o tym, gdzie w ich okolicy można kupić lokalne produkty, edukowanie dzieci – UPWr w kolejnym projekcie H2020.

Absolwenci UPWr z nagrodami Polskiej Agencji Kosmicznej

24.01.2020

W drugiej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej wyróżniono dwoje studentów UPWr.

EPOS-PL+ – 8 mln zł dla UPWr

23.01.2020

7 partnerów i ponad 52 mln zł na System Obserwacji Płyty Europejskiej. To projekt wpisany w Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej i wpisujący się w European Research Infrastructure Consortium.

Prof. Obmińska-Mrukowicz w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

22.01.2020

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz z Katedry Farmakologii i Toksykologii została po raz trzeci powołana do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ruszają wybory: pierwsi będą elektorzy

21.01.2020

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaczynają się spotkania wyborcze, które do końca stycznia wyłonią 200 elektorów.

Prof. Olejniczak: – Biotransformacje to nasza przyszłość

21.01.2020

Prof. Teresa Olejniczak o swojej miłości do chemii i nauki, o pasji odkrywania, jaką powinien mieć w sobie każdy naukowiec i o tym, że nie ma głupich pytań.

Zmiany na UPWr: komercjalizacja i własność intelektualna

20.01.2020

Prawa własności intelektualnej i ich komercjalizacja w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – dr Aleksandra Nowak-Gruca, prawniczka, specjalistka z zakresu prawa autorskiego i patentowego o zmianach wynikających z Ustawy 2.0.

Studentki weterynarii stypendystkami ministra

17.01.2020

Karolina Kapturska, Anna Modlińska i Safoura Reza – studentki szóstego roku weterynarii zdobyły stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia naukowe.

Prof. Nowak: – Patomorfolog jest jak detektyw

17.01.2020

Profesor Marcin Nowak z Zakładu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej o swojej pierwszej sekcji zwłok, szacunku do śmierci, naukowej pasji i o tym, dlaczego patomorfologia jest ważna w weterynarii.

Prof. Kołacz doktorem h.c. uniwersytetu w Biełgorodzie

16.01.2020

Profesor Roman Kołacz został doktorem honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Biełgorodzie w Rosji. To blisko 400-tysięczne miasto, dawna twierdza, obecnie ośrodek akademicki z pięcioma uczelniami

Erasmus POWER w Estonii

16.01.2020

Kinga Tokarz, studentka weterynarii, o swoich doświadczeniach na Estonian University of Life Sciences. W Tartu studiowała w ramach programu Erasmus POWER, który zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe studentom z niepełnosprawnościami i pobierającym stypendia socjalne.

WZB zdobywają granty Horyzontu 2020

15.01.2020

Dwa współpracujące Wiodące Zespoły Badawcze – WCE i SpaceOS – zostały partnerem międzynarodowego projektu WATERAGRI, który szuka nowych sposobów gospodarowania wodą w rolnictwie i może usprawnić produkcję roślinną.

SynBio4Flav – przemysłowa produkcja flawonoidów dzięki biologii syntetycznej

14.01.2020

11 partnerów naukowych i biznesowych, w tym UPWr, i pierwszy projekt H2020 typu RIA na naszej uczelni – cel to wdrożenie znormalizowanej produkcji flawonoidów roślinnych w syntetycznych konsorcjach mikrobiologicznych.

Zebraliśmy prawie 107 tysięcy złotych!

13.01.2020

106 tysięcy 96 złotych i 30 groszy – tyle zebraliśmy z aukcji na Koncercie Noworocznym i z puszek na datki wystawionych na uczelni. Konto wrocławskiego hospicjum dla dzieci zasilił też dochód ze sprzedaży płyt gwiazdy koncertu – Natalii Kukulskiej.

Studencki sztab WOŚP ponownie na UPWr

13.01.2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała na UPWr. Największy studencki sztab na świecie zebrał ponad 194 tys. zł.

Natalia Kukulska: Pomaganie powinno być odruchem

09.01.2020

Natalia Kukulska, gwiazda XI Koncertu Noworocznego, o tym dlaczego warto czynić dobro, ale też i o swoich wyborach artystycznych i życiowych.

Wolontariuszem możesz być i Ty

08.01.2020

Wolontariusze Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mogą pomagać w akcjach organizowanych przez fundację, ale mogą też wspierać rodziny i chore dzieci. Liczą się chęci, otwartość, zaangażowanie i odwaga.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

06.01.2020

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To ok. 620 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. Przed nami 11. Koncert Noworoczny.

Mozart 2019: sześć projektów z UPWr

02.01.2020

Sześć projektów zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zakwalifikowało się do kolejnej edycji programu Mozart, wspieranego przez gminę Wrocław i organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.