eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Pięciolatka ambasadorów zieleni

06.04.2016

Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba

05.04.2016

Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

OnLife, czyli studencka inicjatywa optymistyczna

30.03.2016

Odłączyć się od sieci, włączyć do życia. Szymon Krawiec i Maksymilian Szeptycki, studenci architektury krajobrazu, zachęcają do otwartości i uśmiechu, a przy tym zdobywają wiedzę i umiejętności z zarządzania projektami.

Czas młodych mentorów – nowi profesorowie

23.03.2016

Aneta Wojdyło i Adam Figiel odebrali od prezydenta Polski Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Były osobiste gratulacje, dedykacje i życzenia sukcesów.

Otwieramy się na młodych!

21.03.2016

Już 1 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To nie tylko okazja do poznania nas z najlepszej strony, ale i rozbudzenia w sobie ciekawości naukowca.

Certyfikat przyszłości: studia UPWr nagrodzone

18.03.2016

Studia II stopnia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz studia podyplomowe z technologii winiarstwa zdobyły certyfikat „Studia z Przyszłością” dla najbardziej innowacyjnych i wartościowych kierunków.

W krainie Guliwera, czyli oko w oko z nano

16.03.2016

Naukowcy z całego świata w australijskiej Canberze rozmawiali o zaletach i niebezpieczeństwach nanotechnologii. Wśród uczestników konferencji był również noblista William Moerner.

Bunt studentów przeciwko cenzurze

14.03.2016

14 marca 1968 roku na wrocławskich uczelniach rozpoczął się dwudniowy strajk okupacyjny. Strajkowano też na Wyższej Szkole Rolniczej – dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym. W obronie demokracji i przeciwko cenzurze.

Wszystko z potrzeby wolności

10.03.2016

Roman Kocemba. Opłynął Ziemię i przeżył tsunami. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego opowiada o swojej wielkiej pasji: żeglowaniu.

Rozszerzamy współpracę z Ukrainą

10.03.2016

Z Uniwersytetem Przyrodniczym w Kijowie współpracujemy od lat, ale teraz będziemy również wnioskować o dofinansowanie wspólnych projektów.

Afryka. Tutaj wykształcenie oznacza lepsze życie

09.03.2016

Kamerun w środkowej Afryce. Prof. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt, członek rady programowej kierunku podstawy dla rolnictwa tropikalnego, na państwowym Uniwersytecie Yaounde i przedstawiał naszą uczelnię.

Działo się! VI Szalona Noc Naukowa za nami!

04.03.2016

Noc spędzona na uniwersytecie to szaleństwo. Ale noc spędzona w doborowym, międzywydziałowym towarzystwie i pochwała studenckiej aktywności – to także przyjemność. Tematem przewodnim VI Studenckiej Szalonej Nocy Naukowej były zmysły.

Prof. Tadeusz Trziszka nowym rektorem

03.03.2016

Jest autorem ponad 400 prac naukowych, w tym 150 oryginalnych. Napisał ponad 15 podręczników i monografii. Prof. Tadeusz Trziszka został rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zegary: arcydzieło rzemiosła w zasięgu ręki

26.02.2016

Dr Marek Brennesthul, specjalista od mechaniki pojazdów rolniczych i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, zbiera zegary. Naręczne i stojące. Nie tylko chętnie opowiada o ich historii, ale też i „leczy” te, które wymagają naprawy.

Integracja środowiska i promocja młodych

22.02.2016

Prof. Jarosław Bosy wiceprzewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym został prof. Jan Kryński z Instytutu Geodezji i Kartografii.

Porozumienie na rzecz niepełnosprawnych studentów

16.02.2016

Trzynaście uczelni powoła Radę Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością. Porozumienie będzie podpisane 29 lutego. Również przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Rekrutacja na studia magisterskie – II tura

16.02.2016

Jest jeszcze szansa – do piątku 19 lutego można rejestrować się na stacjonarne studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do wyboru jest aż 14 kierunków.

Technologia żywności – nauka z przyszłością

10.02.2016

Żywność funkcjonalna i bezpieczeństwo żywności. Nowe technologie i nowe wyzwania. O trendach i rozwiązaniach w produkcji żywności opowiada prof. Agnieszka Kita – nowa prezes Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

Naukowcy z UPWr unijnymi ekspertami

09.02.2016

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności to jedna z agencji UE. Jej zadaniem jest wspieranie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich w wypracowywaniu najlepszych rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

  • 1
  • 44
  • 45
  • 46

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png