wybierz kategorie wiadomości

Wydział Medycyny Weterynaryjnej z pozytywną oceną EAEVE

12.05.2016

Pozytywna ocena Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej to potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia na UPWr i wielki sukces wrocławskiej weterynarii – donoszą dziekani wydziału ze Szwecji, gdzie obraduje 29. Walne Zgromadzenie EAEVE.

Zebraliśmy ponad 10 tysięcy dla naszego absolwenta

10.05.2016

Kiedy otwieraliśmy wystawę prac prof. Khaleda Basmadjia, byliśmy pewni, że nie zabraknie osób, które wesprą 70-letniego absolwenta naszej uczelni. I nie zawiedliśmy się!

Kwietniowe posiedzenie senatu

09.05.2016

Podwójne dyplomy doktorskie, limity i warunki przyjęć kandydatów na studia, nowy kierunek studiów na Wydziale Nauk o Żywności i uchwała przeciw ksenofobii – to najważniejsze aspekty ostatniego posiedzeniu senatu.

Smakuj zdrowie – zapraszamy na warsztaty

09.05.2016

Czy diety cud naprawdę potrafią zdziałać cuda? Co jeść, by zachować zdrowie? Szukaj odpowiedzi ze specjalistami z zakresu żywienia człowieka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na UPWr.

Umowa na rzecz zieleni

29.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Gmina Wrocław podpisały umowę o współpracy w działaniach związanych z ochroną środowiska. Zwłaszcza kwestie dotyczące zieleni i architektury krajobrazu będą przedmiotem wielu planowanych wspólnych przedsięwzięć.

Nagroda Europejskiej Unii Nauk o Ziemi dla prof. Rohma

28.04.2016

Witold Rohm z prestiżową nagrodą Europejskiej Unii Nauk o Ziemi przyznawaną młodym, wybitnym, naukowcom. Wyróżniono go za „innowacyjny wkład w badania meteorologiczne z wykorzystaniem globalnych nawigacyjnych systemów satelitarnych”.

Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć

28.04.2016

Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.

Złoty Chiron dla rektora UPWr

26.04.2016

Profesor Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu najlepszym propagatorem osiągnięć medycyny weterynaryjnej roku 2016 – uznała Kapituła Nagrody Złotego Chirona.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2016

26.04.2016

O zdobycie indeksu wymarzonej uczelni walczyli na UPWr uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – wśród zadań znalazło się smażenie naleśników, nakrywanie stołu i ocena świeżości jaj.

Rodzina Kornów znowu w Pawłowicach

25.04.2016

Kwietniowy koncert z cyklu „Wieczory Pawłowickie” zaczarował słuchaczy klimatem sięgającym historii. Do Pałacu w Pawłowicach wrócili jego dawni właściciele – Heinrich von Korn i jego żona Helena – kopie posągów dłuta Chistiana Behrensa.

Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej

21.04.2016

Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

Podpisaliśmy porozumienie z Citroneksem

19.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.

Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać

18.04.2016

Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Nasz człowiek wśród górników

14.04.2016

W 1998 roku ukończył na Akademii Rolniczej we Wrocławiu studia na kierunku inżynieria środowiska z wyróżnieniem. W trakcie doktoratu miał propozycje pracy naukowej w Niemczech. Hydrolog Mirosław Wiatkowski został członkiem Komisji ds. Ochrony Powierzchni Wyższego Urzędu Górniczego.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

Mamy nowych prorektorów

31.03.2016

Elektorzy wybrali nowych prorektorów zaproponowanych przez rektora-elekta prof. Tadeusza Trziszkę. Będą razem z nim zarządzać uczelnią w kadencji 2016-2020.

Marcowe posiedzenie senatu

29.03.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na senacie znalazły się: liczba prorektorów kadencji 2016-2020, system zapewnienia jakości kształcenia i sprawozdania z działalności jednostek.

Życzenia świąteczne

24.03.2016

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Studentom, Doktorantom i Absolwentom życzymy pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności.

Zwierzęta-symbole na UPWr

24.03.2016

Mieszkańcy Biskupina zaglądają z dziećmi na teren UPWr, żeby pokazać im prawdziwego baranka, kurę czy królika.

• 1
  • 33