wybierz kategorie wiadomości

Uniwersytet Dzieci – dlaczego warto uczyć

01.06.2016

500 naukowców z różnych dziedzin, scenariusze lekcji pobrane przez 12 tys. nauczycieli i zrealizowanych wśród 400 tys. dzieci. Uniwersytet dla najmłodszych okazał się strzałem w dziesiątkę, a o tym jak go rozwijać rozmawiano na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Stypendystka Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – najważniejsza jest wytrwałość

31.05.2016

Dr Ewa Wałecka-Zacharska, stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, o radości z wyróżnienia i o tym, co jest potrzebne do sukcesu naukowego.

Majowe posiedzenie senatu

27.05.2016

Sprawozdania z realizacji planów w zakresie inwestycji i remontów oraz realizacji planów finansowych, plan budżetowy na rok 2016, sprawozdania z zakupu aparatury i informatyzacji uczelni to najważniejsze z poruszanych podczas majowego posiedzenia spraw.

Startup Wrocław 2016

25.05.2016

O rozwoju polskiej innowacyjności i przedsiębiorczości, efekcie Medyceuszy oraz Zielonej Dolinie rozmawiali uczestnicy konferencji Startup Wrocław 2016. Wśród panelistów prof. Tadeusz Trziszka.

Ostatnie posiedzenie Konwentu UPWr

25.05.2016

21 maja zebrał się Konwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Było to posiedzenie wyjątkowe, bo ostatnie w tym składzie i kadencji rektora. Były podziękowania, wyróżnienia i wzruszenia.

Kiełkujący Wrocław

23.05.2016

Na wrocławskim placu Wolności przed NFM odbył się pokaz łączący muzykę nowoczesną z pięknem natury. Pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr we współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem-Luca Hervé stworzyli instalację Germination – Kiełkowanie.

Jarmark pełen słońca i atrakcji - Dni Przyrodników 2016

23.05.2016

Wybraliśmy najlepszy chleb, najpiękniejszy kapelusz i najładniejsze zakładki do książek. Jarmark Pawłowicki, kończący Dni Przyrodników, pełen był atrakcji, a że i pogoda dopisała, więc humory też były świetne.

Rektorzy apelują o wspólne działanie przeciw rasizmowi i ksenofobii

18.05.2016

Na posiedzeniu KRUWiO podjęto uchwałę przeciwko rasizmowi i ksenofobii. Wcześniej taką uchwałę – jednogłośnie – podjął też senat naszej uczelni.

Dni Przyrodników już w tę sobotę!

18.05.2016

I Turniej Szachowy o Puchar Rektora, konkurs na najpiękniejszy kapelusz, zawody sportowe, kiermasze, porady i dużo dobrej zabawy dla małych i dużych. W najbliższą sobotę 21 maja zapraszamy na Jarmark Pawłowicki – bawimy się od godziny 11.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy

17.05.2016

Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Aktywne praktyki – coraz więcej możliwości

13.05.2016

Praktyki skrojone na miarę – według oczekiwań studenta i potrzeb firmy – są możliwe, dlatego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu pogłębia współpracę z firmą Osadkowski-Cebulski.

Warsztaty kulinarne – smakuj zdrowie

12.05.2016

Czy diety cud są naprawdę cud i co ugotować, żeby było i zdrowe, i smaczne. Specjaliści Wydziału Nauk o Żywności podzielili się swoją wiedzą podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej z pozytywną oceną EAEVE

12.05.2016

Pozytywna ocena Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej to potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia na UPWr i wielki sukces wrocławskiej weterynarii – donoszą dziekani wydziału ze Szwecji, gdzie obraduje 29. Walne Zgromadzenie EAEVE.

Zebraliśmy ponad 10 tysięcy dla naszego absolwenta

10.05.2016

Kiedy otwieraliśmy wystawę prac prof. Khaleda Basmadjia, byliśmy pewni, że nie zabraknie osób, które wesprą 70-letniego absolwenta naszej uczelni. I nie zawiedliśmy się!

Kwietniowe posiedzenie senatu

09.05.2016

Podwójne dyplomy doktorskie, limity i warunki przyjęć kandydatów na studia, nowy kierunek studiów na Wydziale Nauk o Żywności i uchwała przeciw ksenofobii – to najważniejsze aspekty ostatniego posiedzeniu senatu.

Smakuj zdrowie – zapraszamy na warsztaty

09.05.2016

Czy diety cud naprawdę potrafią zdziałać cuda? Co jeść, by zachować zdrowie? Szukaj odpowiedzi ze specjalistami z zakresu żywienia człowieka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na UPWr.

Umowa na rzecz zieleni

29.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Gmina Wrocław podpisały umowę o współpracy w działaniach związanych z ochroną środowiska. Zwłaszcza kwestie dotyczące zieleni i architektury krajobrazu będą przedmiotem wielu planowanych wspólnych przedsięwzięć.

Nagroda Europejskiej Unii Nauk o Ziemi dla prof. Rohma

28.04.2016

Witold Rohm z prestiżową nagrodą Europejskiej Unii Nauk o Ziemi przyznawaną młodym, wybitnym, naukowcom. Wyróżniono go za „innowacyjny wkład w badania meteorologiczne z wykorzystaniem globalnych nawigacyjnych systemów satelitarnych”.

Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć

28.04.2016

Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.

Złoty Chiron dla rektora UPWr

26.04.2016

Profesor Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu najlepszym propagatorem osiągnięć medycyny weterynaryjnej roku 2016 – uznała Kapituła Nagrody Złotego Chirona.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2016

26.04.2016

O zdobycie indeksu wymarzonej uczelni walczyli na UPWr uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – wśród zadań znalazło się smażenie naleśników, nakrywanie stołu i ocena świeżości jaj.