wybierz kategorie wiadomości

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Studia MBA – trening dla ambitnych

25.08.2016

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Pszczoły w mieście

22.08.2016

Pasieka na dachu opery lub hotelu? Dlaczego nie! O korzyściach z hodowania pszczół w mieście piszą studenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Erasmus+: Oswoić samodzielne wyjazdy

25.07.2016

O plusach i minusach wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ pisze Katarzyna Wojas z weterynarii. Co okazało się największym wyzwaniem w Portugalii?

Melioracja w praktyce

06.07.2016

Ciekawe budowle hydrotechniczne, różnorodne zbiorniki wodne, słoneczna pogoda i piękne widoki. To wszystko towarzyszyło członkom SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas czerwcowego wyjazdu naukowego do Uniejowa.

Zwierzaki UPWr najpiękniejsze

04.07.2016

Krowa i trzy owce – zwierzęta ze Swojca podbiły XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, zdobywając tytuły championów.

Podwójny dyplom: studia polsko-chińskie

29.06.2016

Pierwsze dyplomy magistrów architektów krajobrazu specjalności Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape rozdane. Troje naszych studentów dostało pracę i wraca do Chin, zaś studenci z Chin – zafascynowani naszym krajem – pozostają w Polsce.

65-lecie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

24.06.2016

– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

Zobacz wystawę fotografii z wodą w roli głównej

15.06.2016

Woda, czyli tlenek wodoru zwykle występujący w stanie ciekłym. W stanie gazowym staje się parą wodną, w stałym – lodem. Jak patrzą na nią artyści? W patio gmachu głównego czynna jest wystawa „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

W trosce o nowoczesne rolnictwo

14.06.2016

Znaczenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, budowa Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, czy wpływ suszy na rolnictwo – to część spraw, jakie omawiano podczas Krajowego Kongresu Naukowo-Technicznego w Łosiowie.

XIII edycja „Wrocławskiej Magnolii”

30.05.2016

Najlepsze prace magisterskie napisane w ostatnim roku we Wrocławiu zostały nagrodzone w konkursie „Wrocławska Magnolia”. Dwa pierwsze miejsca zajęły studentki architektury krajobrazu UPWr.

XXI Międzynarodowa Konferencja (i XXXIII Sejmik) Studenckich Kół Naukowych na UPWr

24.05.2016

Jak co roku w maju na UPWr zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Kiełkujący Wrocław

23.05.2016

Na wrocławskim placu Wolności przed NFM odbył się pokaz łączący muzykę nowoczesną z pięknem natury. Pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr we współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem-Luca Hervé stworzyli instalację Germination – Kiełkowanie.

Światło i cień w krajobrazie miasta – projekty studentów

20.05.2016

Po kilkutygodniowej pracy i konsultacjach interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotowały i wdrożyły projekt iluminacji ul. Legnickiej.

„Studia w pigułce” 2016

19.05.2016

Po raz kolejny licealiści z Wrocławia i okolic mogli przekonać się, jak to jest być studentem, podczas specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć z cyklu „Studia w pigułce”.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy

17.05.2016

Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Zagraniczni studenci weterynarii po absolutorium

16.05.2016

Nabór na płatne studia dla obcokrajowców na weterynarii ruszył w 2010 roku. W tym pierwsza grupa English division uzyskała absolutorium. I wszyscy mają już pracę.

UPnalia 2016: Bawcie się dobrze!

11.05.2016

Rozpoczyna się rokroczne największe święto studentów – czas swobody i szaleństwa. Zapraszamy na UPnalia 2016 – bawcie się i ładujcie baterie przy rockowych dźwiękach!