wybierz kategorie wiadomości

LIDER na UPWr

22.11.2016

Młodzi, zdolni i z pomysłem na badania o dużym potencjale wdrożeniowym. Jednym ze zwycięzców programu LIDER jest dr inż. Paweł Lochyński z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Stypendium Wrocławia za badania inkluzji

21.11.2016

Marta Konikiewicz, doktorantka w Zakładzie Systematyki i Ekologii Bezkręgowców, została laureatką stypendium im. Ludwika Hirszfelda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk biologicznych i medycznych Studenckiego Programu Stypendialnego.

Wstąp do sekcji wioślarskiej

18.11.2016

Historia polskiego wioślarstwa we Wrocławiu to 23 olimpijczyków, mistrzowie świata i Europy. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mogą do nich dołączyć – do końca listopada trwają zapisy do sekcji wioślarstwa AZS.

GISday 2016

17.11.2016

Po raz pierwszy międzynarodowy dzień Systemów Informacji Geograficznych zorganizowali wspólnie studenci trzech wrocławskich uczelni. Cieszy nie tylko integracja rozproszonych wcześniej imprez, ale i frekwencja.

Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO

16.11.2016

Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.

65 lat UPWr – tak świętowaliśmy

15.11.2016

Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

Pracę naukową trzeba pokochać jak piękną i mądrą dziewczynę

14.11.2016

Prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktor honoris causa UPWr o związkach człowieka ze zwierzętami, ochronie genetycznej bydła, o tym, dlaczego wybrał zootechnikę i czy zrobiłby to jeszcze raz.

Jubileusz 65-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego

13.11.2016

UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.

Zwycięzcy Quarry Life Award

09.11.2016

Domki dla samotnych pszczół i budki dla trzmieli, rzadkie gatunki, łąki kwietne i trójwymiarowa mapa obszarów badawczych – a wszystko na terenie kopalni Górażdże. Studenci i absolwenci UPWr wygraliQuarry Life Award.

Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami

08.11.2016

Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Absolutorium Wydziału Nauk o Żywności – fotoreportaż

08.11.2016

Dyplomy odebrane, birety rzucone. Nowym absolwentom, magistrom Wydziału Nauk o Żywności – gratulujemy!

Obudźmy Marysię

07.11.2016

Po tragicznym wypadku Marysia Kobak, tegoroczna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i mistrzyni jazdy konnej, jest od kilku miesięcy w śpiączce pourazowej. Pomóżmy jej powrócić do zdrowia.

Wielki powrót piwowarskiego rzemiosła

03.11.2016

Czyli o tym, jak we Wrocławiu odradza się 800-letnia tradycja warzenia i picia złocistego trunku, a na czele piwnej rewolucji stają absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego.

Pamięć jest najważniejsza

27.10.2016

Są studentami I roku. I wolontariuszami, którzy pamiętali o profesorach Uniwersytetu Przyrodniczego, porządkując ich groby na wrocławskich cmentarzach. Pamiętała też Wielkopolska Izba Rolnicza, o profesorze Tadeuszu Konopińskim, w rocznicę jego śmierci i 120-lecie powstania izb.

Studencki Nobel 2016

26.10.2016

– Od dziecka chciałam zostać naukowcem, fascynowały mnie nauki przyrodnicze – mówi Ewa Szczepańska, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności, zdobywczyni Studenckiego Nobla nauk przyrodniczo-rolniczych.

Prestiżowe nagrody dla UPWr

25.10.2016

Z ogólnopolskiego Forum Inteligentnego Rozwoju UPWr wrócił z dwoma nagrodami. Jesteśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawanej instytucjom zajmującym się działalnością badawczo-rozwojową, a za projekt Biocervin otrzymaliśmy Grand Prix!

II Noc Laboratoriów za nami

10.10.2016

16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

05.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uruchomił studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Od dwóch lat w tej dziedzinie oferuje również studia podyplomowe.

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2016/2017

04.10.2016

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki. Była tradycyjna uroczystość w Oratorium Marianum, immatrykulacja studentów pierwszego roku, barwny pochód i „Gaudeamus” na Rynku.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Rosja i Mongolia

28.09.2016

Tym razem Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” udał się w artystyczne tournée po dalekiej Rosji i Monoglii.

Gerontologia i opieka nad osobami starszymi

22.09.2016

Co piąty Europejczyk ma dzisiaj co najmniej 60 lat, do 2050 r. liczba ta może się nawet podwoić. Zapotrzebowanie na osoby wykwalifikowane w opiece nad osobami starszymi będzie tylko rosło – UPWr wychodzi tym potrzebom naprzeciw.