eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

10. urodziny basenu UPWr

15.02.2016

15 lutego 2006 roku, w środę uroczyście otworzono świeżo wybudowaną krytą pływalnię Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – jeden z najnowocześniejszych wtedy obiektów w mieście.

Walentynki w przyrodzie

12.02.2016

Świat przyrody dostarcza argumentów, że obchodzenie święta zakochanych akurat w lutym nie musi być normą. To nie jedyny termin sprzyjający poszukiwaniom partnerów. Za to przyroda jest źródłem wielu przydatnych zakochanym rekwizytów.

Technologia żywności – nauka z przyszłością

10.02.2016

Żywność funkcjonalna i bezpieczeństwo żywności. Nowe technologie i nowe wyzwania. O trendach i rozwiązaniach w produkcji żywności opowiada prof. Agnieszka Kita – nowa prezes Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

Naukowcy z UPWr unijnymi ekspertami

09.02.2016

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności to jedna z agencji UE. Jej zadaniem jest wspieranie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich w wypracowywaniu najlepszych rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

Kolegium prorektorów, czyli kształcenie pod kontrolą

09.02.2016

– Jesteśmy wzorem dla wielu uczelni. (…) A wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych – wiodącą w kształceniu na odległość – po kolegium prorektorów ds. studenckich i kształcenia prof. Danuta Parylak opowiada o wyzwaniach w kształceniu na uczelniach przyrodniczych.

Rekrutacja – ostatni moment na zostanie magistrem

05.02.2016

Samorealizacja, własne badania, sprecyzowana wiedza i wyjazdy – studenci studiów II stopnia opowiadają, dlaczego zdecydowali się kontynuować naukę na UPWr i dlaczego warto zostać magistrem. Rekrutacja jeszcze tylko do 15 lutego.

Pączki, pampuchy i kreple

04.02.2016

Kiedyś ze słoniną, dzisiaj na słodko. Posypane cukrem pudrem, polane lukrem, nadziane powidłami, czekoladą lub budyniem. W tłusty czwartek podniebieniami Polaków rządzą pączki. Pączusie.

Przedstawiciele UPWr w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

03.02.2016

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz i prof. Krzysztof Pulikowski zostali wybrani na kolejną kadencję do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. – To wyróżnienie, ale i ciężka praca – mówią.

Nie taki egzaminator straszny...

02.02.2016

Na egzaminie najważniejsza jest wiedza. Ale kiedy wiedzy zupełnie niespodziewanie i wbrew godzinom nauki nagle zabraknie, warto mieć jeszcze parę atutów. Co najbardziej cenią wasi egzaminatorzy?

Styczniowe posiedzenie senatu

01.02.2016

Na pierwszym posiedzeniu senatu w 2016 r. przedstawiono sprawozdanie z działalności Samorządu Studentów, Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz ocenę realizacji strategii promocji uczelni.

Stypendia ministra

29.01.2016

Pięć studentek i dwie doktorantki – najlepsze i docenione przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia okazały się w tym roku kobiety.

Jubileusz jak święto nauki

27.01.2016

Prof. Leszek Pływaczyk – człowiek pełen pasji. Nie tylko swoim wychowankom mówi: – Nie marnujmy życia, pracujmy – nie tylko dla siebie...

Zmieniamy Wrocław. I wygrywamy konkursy!

26.01.2016

Dwa miesiące intensywnej pracy i nagroda dla Pracowni Studialno-Projektowej Instytutu Architektury Krajobrazu w konkursie „Zielone tętnice Wrocławia” na koncepcję zagospodarowania terenów wzdłuż ciągu ulic Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów.

Liczy się współdziałanie

25.01.2016

We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.

Współpraca z Ogrodem Zoologicznym Opole

22.01.2016

Z myślą o studenckich praktykach, badaniach i zajęciach naukowo-dydaktycznych prowadzonych w terenie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu nawiązał współpracę z Ogrodem Zoologicznym w Opolu.

Śniadanie mistrzów

21.01.2016

Studenci różnych kierunków i różnych lat, z różnymi, ale wyróżniającymi się osiągnięciami spotkali się z rektorem prof. Romanem Kołaczem na kawie i ciastku.

Co naukowcy wiedzą o suszach?

19.01.2016

Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.

SKN „Mephitis” wyróżnione

18.01.2016

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” odebrało w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżnienie w konkursie StRuNa 2015 w kategorii „Konferencja roku”.

Uniwersytecka inicjatywa antyplagiatowa

15.01.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uzyskały finansowanie wspólnego projektu antyplagiatowego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Fortyfikacje – pasja, która uczy

14.01.2016

Łączy naukę i pasję badawczą z zainteresowaniami. Dr Łukasz Pardela o fortyfikacjach wie prawie wszystko. I opowiada, dlaczego budowle obronne Twierdzy Wrocław są ważne dla dziedzictwa kulturowego.

Teraz jest czas magistrów

13.01.2016

Trwa rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Przyrodniczym – studia II stopnia można rozpocząć na 17 kierunkach na ponad 40 specjalnościach, począwszy od medycyny roślin przez zootechnikę po architekturę krajobrazu.

  • 1
  • 67
  • 68
  • 69

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png