eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Rekrutacja – ostatni moment na zostanie magistrem

Samorealizacja, własne badania, sprecyzowana wiedza i wyjazdy – studenci studiów II stopnia opowiadają, dlaczego zdecydowali się kontynuować naukę na UPWr i dlaczego warto zostać magistrem. Rekrutacja jeszcze tylko do 15 lutego.

Możliwości jest wiele: 17 kierunków i ponad 40 specjalizacji, a na podjęcie decyzji został już tylko tydzień. Jeśli ktoś nadal się waha – biologia czy zootechnika, geodezja czy kartografia, żywienie człowieka czy zarządzanie jakością i analiza żywności, ogrodnictwo czy rolnictwo – studenci UPWr podpowiadają.

Dlaczego warto zostać magistrem?

Małgorzata Kaziuk zdecydowała się kontynuować studia biologiczne na specjalizacji biologia człowieka, ponieważ to właśnie antropologiczne podejście do człowieka interesuje ją najbardziej. – Biologia człowieka to rzadki kierunek, dlatego cieszę się, że mogłam na nim zostać na uczelni, na której zaczęłam studia. Studia magisterskie i świadomie wybrana specjalizacja dają konkretną wiedzę, którą ja na przykład chciałabym kiedyś wykorzystać w pracy przy wykopaliskach. A tytuł magistra jest dzisiaj na rynku pracy standardem, pracodawcy go po prostu oczekują – opowiada przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Antropologów „Juvenis”, działającego na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt.

prof Barbara Kwiatkowska rekonstrukcjai twarzy Studenckie Koło Naukowe Antropologów Juvenis czaszki
fot. Tomasz Lewandowski

Brayan Jacewski od zawsze wiedział, że będzie robił doktorat, więc studia II stopnia były dla niego oczywistością. Ale poza spełnianiem marzeń, zwraca również uwagę na praktyczny aspekt zdobywania magistra: – Myli się ktoś, kto myśli że na studiach magisterskich już się niczego nowego nie nauczy. Wręcz przeciwnie – to jest naprawdę wymagający czas, przynajmniej u nas, daje zdecydowanie więcej i wiedzy, i doświadczenia niż studia inżynierskie. Mnie nie interesuje papierkowa robota, dlatego na kierunku ochrona środowiska wybrałem specjalizację ekologia i ochrona przyrody. Spędzam dużo czasu i w laboratorium, i w terenie – tłumaczy przedstawiciel Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego.

Izabela Gołąb – zakorzeniona na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym i na Wydziale Nauk o Żywności, w rolnictwie i technologii żywności – również zwraca uwagę na rozwój w kierunku własnych zainteresowań i dodaje: – Wydaje mi się, że pracodawcy bardziej cenią ukończenie studiów dziennych. A plan zajęć jest już na tym etapie na tyle elastyczny, że spokojnie można zdobywać też doświadczenie – w pracy, na stażach, konferencjach, nawet wyjazdach zagranicznych. Jeśli tylko się chce, oczywiście. Kontakt z promotorem i praca nad pracą dyplomową też dają wskazówki do dalszego rozwoju, człowiek sam się dowiaduje, w którą stronę chce iść.

salaćwiczeniowa studenci binokular badania
fot. Tomasz Lewandowski

Dla Szymona Godyli kluczowe w podjęciu studiów II stopnia były dwie kwestie: samorealizacja i wyjazd za granicę. – To jest idealny czas, żeby poszerzać swoja wiedzę o to, co nam się naprawdę podoba. Podczas pierwszych dwóch semestrów prowadziłem badania składem i wartościami odżywczymi pieczywa bezglutenowego, bo jest też czas większej samodzielności. A teraz wyjeżdżam na wymianę studencką do Berlina – podczas studiów inżynierskich miałem wrażenie, że po powrocie nie uda mi się nadrobić wszystkich zajęć – mówi członek Samorządu Studentów UPWr, który najpierw skończył towaroznawstwo, teraz studiuje technologię żywności.

***

Rekrutacja na II stopień studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu trwa do 15 lutego do godz. 18:00. Nabór jest otwarty, ale każdy kandydat musi spełnić jeden warunek: być absolwentem studiów inżynierskich lub licencjackich na tym samym lub pokrewnym kierunku.

W przejściu przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów chętnie pomogą pracownicy Biura Rekrutacji. Odpowiedzą również na wszystkie pytania dotyczące procesu rekrutacji.

Kontakt:
Magda 71-320-10-45,
Tomek 71-320-10-75,
lub facebook.com/UPrekrutacja

mj

Powrót
05.02.2016
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg