wybierz kategorie wiadomości

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Studia MBA – trening dla ambitnych

25.08.2016

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Pszczoły w mieście

22.08.2016

Pasieka na dachu opery lub hotelu? Dlaczego nie! O korzyściach z hodowania pszczół w mieście piszą studenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Erasmus+: Oswoić samodzielne wyjazdy

25.07.2016

O plusach i minusach wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ pisze Katarzyna Wojas z weterynarii. Co okazało się największym wyzwaniem w Portugalii?

Pierwsi absolwenci odnawialnych źródeł energii

15.07.2016

Pierwsi nie tylko we Wrocławiu, ale i w całej Polsce – magistrzy kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami opuścili mury Uniwersytetu Przyrodniczego.

Melioracja w praktyce

06.07.2016

Ciekawe budowle hydrotechniczne, różnorodne zbiorniki wodne, słoneczna pogoda i piękne widoki. To wszystko towarzyszyło członkom SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas czerwcowego wyjazdu naukowego do Uniejowa.

Zwierzaki UPWr najpiękniejsze

04.07.2016

Krowa i trzy owce – zwierzęta ze Swojca podbiły XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, zdobywając tytuły championów.

Podwójny dyplom: studia polsko-chińskie

29.06.2016

Pierwsze dyplomy magistrów architektów krajobrazu specjalności Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape rozdane. Troje naszych studentów dostało pracę i wraca do Chin, zaś studenci z Chin – zafascynowani naszym krajem – pozostają w Polsce.

65-lecie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

24.06.2016

– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

Zobacz wystawę fotografii z wodą w roli głównej

15.06.2016

Woda, czyli tlenek wodoru zwykle występujący w stanie ciekłym. W stanie gazowym staje się parą wodną, w stałym – lodem. Jak patrzą na nią artyści? W patio gmachu głównego czynna jest wystawa „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

W trosce o nowoczesne rolnictwo

14.06.2016

Znaczenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, budowa Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, czy wpływ suszy na rolnictwo – to część spraw, jakie omawiano podczas Krajowego Kongresu Naukowo-Technicznego w Łosiowie.

XIII edycja „Wrocławskiej Magnolii”

30.05.2016

Najlepsze prace magisterskie napisane w ostatnim roku we Wrocławiu zostały nagrodzone w konkursie „Wrocławska Magnolia”. Dwa pierwsze miejsca zajęły studentki architektury krajobrazu UPWr.

XXI Międzynarodowa Konferencja (i XXXIII Sejmik) Studenckich Kół Naukowych na UPWr

24.05.2016

Jak co roku w maju na UPWr zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Kiełkujący Wrocław

23.05.2016

Na wrocławskim placu Wolności przed NFM odbył się pokaz łączący muzykę nowoczesną z pięknem natury. Pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr we współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem-Luca Hervé stworzyli instalację Germination – Kiełkowanie.

Światło i cień w krajobrazie miasta – projekty studentów

20.05.2016

Po kilkutygodniowej pracy i konsultacjach interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotowały i wdrożyły projekt iluminacji ul. Legnickiej.

„Studia w pigułce” 2016

19.05.2016

Po raz kolejny licealiści z Wrocławia i okolic mogli przekonać się, jak to jest być studentem, podczas specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć z cyklu „Studia w pigułce”.

Zagraniczni studenci weterynarii po absolutorium

16.05.2016

Nabór na płatne studia dla obcokrajowców na weterynarii ruszył w 2010 roku. W tym pierwsza grupa English division uzyskała absolutorium. I wszyscy mają już pracę.

UPnalia 2016: Bawcie się dobrze!

11.05.2016

Rozpoczyna się rokroczne największe święto studentów – czas swobody i szaleństwa. Zapraszamy na UPnalia 2016 – bawcie się i ładujcie baterie przy rockowych dźwiękach!

Chemiczne ogrody u biotechnologów

09.05.2016

Fascynujący świat biotechnologii uchylił swoje drzwi podczas Ogólnopolskich Dni Biotechnologii. Byli tam nasi studenci ze studenckiego kola biotechnologów.