eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Walentynki w przyrodzie

12.02.2016

Świat przyrody dostarcza argumentów, że obchodzenie święta zakochanych akurat w lutym nie musi być normą. To nie jedyny termin sprzyjający poszukiwaniom partnerów. Za to przyroda jest źródłem wielu przydatnych zakochanym rekwizytów.

Technologia żywności – nauka z przyszłością

10.02.2016

Żywność funkcjonalna i bezpieczeństwo żywności. Nowe technologie i nowe wyzwania. O trendach i rozwiązaniach w produkcji żywności opowiada prof. Agnieszka Kita – nowa prezes Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

Naukowcy z UPWr unijnymi ekspertami

09.02.2016

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności to jedna z agencji UE. Jej zadaniem jest wspieranie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich w wypracowywaniu najlepszych rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

Kolegium prorektorów, czyli kształcenie pod kontrolą

09.02.2016

– Jesteśmy wzorem dla wielu uczelni. (…) A wśród uczelni przyrodniczo-rolniczych – wiodącą w kształceniu na odległość – po kolegium prorektorów ds. studenckich i kształcenia prof. Danuta Parylak opowiada o wyzwaniach w kształceniu na uczelniach przyrodniczych.

Rekrutacja – ostatni moment na zostanie magistrem

05.02.2016

Samorealizacja, własne badania, sprecyzowana wiedza i wyjazdy – studenci studiów II stopnia opowiadają, dlaczego zdecydowali się kontynuować naukę na UPWr i dlaczego warto zostać magistrem. Rekrutacja jeszcze tylko do 15 lutego.

Pączki, pampuchy i kreple

04.02.2016

Kiedyś ze słoniną, dzisiaj na słodko. Posypane cukrem pudrem, polane lukrem, nadziane powidłami, czekoladą lub budyniem. W tłusty czwartek podniebieniami Polaków rządzą pączki. Pączusie.

Przedstawiciele UPWr w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

03.02.2016

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz i prof. Krzysztof Pulikowski zostali wybrani na kolejną kadencję do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. – To wyróżnienie, ale i ciężka praca – mówią.

Nie taki egzaminator straszny...

02.02.2016

Na egzaminie najważniejsza jest wiedza. Ale kiedy wiedzy zupełnie niespodziewanie i wbrew godzinom nauki nagle zabraknie, warto mieć jeszcze parę atutów. Co najbardziej cenią wasi egzaminatorzy?

Styczniowe posiedzenie senatu

01.02.2016

Na pierwszym posiedzeniu senatu w 2016 r. przedstawiono sprawozdanie z działalności Samorządu Studentów, Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz ocenę realizacji strategii promocji uczelni.

Stypendia ministra

29.01.2016

Pięć studentek i dwie doktorantki – najlepsze i docenione przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia okazały się w tym roku kobiety.

Jubileusz jak święto nauki

27.01.2016

Prof. Leszek Pływaczyk – człowiek pełen pasji. Nie tylko swoim wychowankom mówi: – Nie marnujmy życia, pracujmy – nie tylko dla siebie...

Zmieniamy Wrocław. I wygrywamy konkursy!

26.01.2016

Dwa miesiące intensywnej pracy i nagroda dla Pracowni Studialno-Projektowej Instytutu Architektury Krajobrazu w konkursie „Zielone tętnice Wrocławia” na koncepcję zagospodarowania terenów wzdłuż ciągu ulic Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów.

Liczy się współdziałanie

25.01.2016

We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.

Współpraca z Ogrodem Zoologicznym Opole

22.01.2016

Z myślą o studenckich praktykach, badaniach i zajęciach naukowo-dydaktycznych prowadzonych w terenie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu nawiązał współpracę z Ogrodem Zoologicznym w Opolu.

Śniadanie mistrzów

21.01.2016

Studenci różnych kierunków i różnych lat, z różnymi, ale wyróżniającymi się osiągnięciami spotkali się z rektorem prof. Romanem Kołaczem na kawie i ciastku.

Co naukowcy wiedzą o suszach?

19.01.2016

Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.

SKN „Mephitis” wyróżnione

18.01.2016

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” odebrało w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżnienie w konkursie StRuNa 2015 w kategorii „Konferencja roku”.

Uniwersytecka inicjatywa antyplagiatowa

15.01.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uzyskały finansowanie wspólnego projektu antyplagiatowego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Teraz jest czas magistrów

13.01.2016

Trwa rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Przyrodniczym – studia II stopnia można rozpocząć na 17 kierunkach na ponad 40 specjalnościach, począwszy od medycyny roślin przez zootechnikę po architekturę krajobrazu.

Grudniowe posiedzenie senatu

12.01.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na ostatnim posiedzeniu senatu w 2015 roku znalazły się zmiany w planach rzeczowo-finansowych na 2015 rok oraz prowizorium planów rzeczowo-finansowych na rok 2016.

Otworzyliśmy serca i portfele

11.01.2016

Pobiliśmy rekord! Ponad 70 tysięcy złotych zebraliśmy podczas Koncertu Noworocznego – pieniądze zasilą konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

  • 1
  • 62
  • 63
  • 64

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png