eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Grudniowe posiedzenie senatu

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na ostatnim posiedzeniu senatu w 2015 roku znalazły się zmiany w planach rzeczowo-finansowych na 2015 rok oraz prowizorium planów rzeczowo-finansowych na rok 2016.

Grudniowe, ostatnie w tym roku, posiedzenie senatu rektor prof. Roman Kołacz rozpoczął od gratulacji i wręczenia prof. Jarosławowi Bosemu dokumentu potwierdzającego zatrudnienie na stanowisku profesora zwyczajnego w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Zatwierdzono porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu z poprawką wniesioną przez prof. Krzysztofa Pulikowskiego.

Podjęto uchwałę w sprawie interpretacji §8 Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dotyczącego liczby przedstawicieli wydziałów w senacie. Wprowadzono zmiany do uchwały powołującej Uczelnianą Komisję Wyborczą (związane z odejściem z uczelni jednego z członków komisji).

Z programu obrad rektor zdjął głosowanie nad zmianami do uchwały wprowadzającej „Kodeks Etyki Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” (dotyczące możliwości pracy w Komisji Etyki pracowników emerytowanych), w związku z koniecznością skonsultowania zmian z Biurem Prawnym.

Wyrażono zgodę na wynajem Domu Studenckiego „Talizman” jako hostelu w okresie przerwy wakacyjnej od 4 lipca do 11 września 2016 roku.

Zatwierdzono zmiany do planu rzeczowo-finansowego uczelni na 2015 rok związane z otrzymaniem zwiększonej dotacji, m.in. na utrzymanie Centrum Geo-Info-Hydro, jak również zmiany planu rzeczowo-finansowego w zakresie inwestycji budowlanych, informatyzacji i zakupów aparatury. Dla wszystkich wymienionych zakresów uchwalono również prowizorium planu rzeczowo-finansowego na rok 2016.

Senatorowie wyrazili również zgodę na rozporządzenie prawami albo udziałami w prawach do „Technologii produkcji syropu erytrytolowego z glicerolu dla celów spożywczych” opracowanej w ramach projektu „Biotechnologiczna konwersja glicerolu do polioli i kwasów dikarboksylowych”, zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dyrektor Biura Rekrutacji, Paulina Boroń-Kacperek, oraz prorektor do spraw rozwoju uczelni, prof. Andrzej Drabiński, przedstawili strategię rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017 – poruszono kwestie m.in. obniżenia opłat za studia niestacjonarne i anglojęzyczne, tworzenia nowych, również międzyuczelnianych, kierunków.

Prorektor do spraw współpracy z zagranicą i regionem, prof. Alina Wieliczko, przedstawiła sprawozdanie z działalności Biura Karier, szczególną uwagę zwracając na zakończony projekt „PI – Monitoring losów absolwentów w kontekście dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy i wymogów rynku pracy”, wynikiem którego jest portal www.absolwent.up.wroc.pl.

O działalności Działu Innowacji, Wdrożeń i Komercjalizacji opowiedzieli natomiast prorektor do spraw nauki i innowacji, prof. Tadeusz Trziszka i dyrektor jednostki, Janusz Gaca – zwrócili uwagę m.in. na funkcjonowanie spółki SpinTech i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Informacji na temat Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu udzielił uczelniany koordynator imprezy, dr Ryszard Polechoński – w 2015 roku w ramach festiwalu zorganizowano 1050 imprez, a wzięło w nich udział ok. 140 tysięcy osób.

W części senatu poświęconej sprawom różnym i interpelacjom prof. Wieliczko odpowiedziała na interpelację prof. Webera z poprzedniego posiedzenia senatu dotyczącą Systemu EOD, poruszono kwestię dostarczania faktur przed końcem roku kalendarzowego, rektor poinformował o przyznaniu studentom i doktorantom UPWr stypendiów ministra, a prof. Drabiński zaprosił na Koncert Noworoczny.

mj

Powrót
12.01.2016
Głos Uczelni
wydarzenia

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg