eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Przewodnik po deregulacji: co się zmienia na uczelniach

11.10.2016

1 października weszła w życie ustawa deregulacyjna, która ma odciążyć polską naukę i uczelnie od nadmiaru biurokracji. Co to oznacza w praktyce?

II Noc Laboratoriów za nami

10.10.2016

16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

UPWr 3G, czyli o co chodzi z Zieloną Doliną

07.10.2016

Druga część założeń programowych rektora Tadeusza Trziszki, poświęcona projektowi Zielonej Doliny i płynącym z niej korzyściom.

Rektor Trziszka o planach na nową kadencję

05.10.2016

Profesor Tadeusz Trziszka opowiada o planach na najbliższe cztery lata, zdradza, dlaczego w zarządzaniu ważna jest zasada TQM i jakie jest jego credo.

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

05.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uruchomił studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Od dwóch lat w tej dziedzinie oferuje również studia podyplomowe.

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2016/2017

04.10.2016

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki. Była tradycyjna uroczystość w Oratorium Marianum, immatrykulacja studentów pierwszego roku, barwny pochód i „Gaudeamus” na Rynku.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

30.09.2016

Ustępujący rektor, Roman Kołacz przekazał insygnia rektorskie Tadeuszowi Trziszce. Ponad 10 tys. studentów, w tym blisko 3 tys. pierwszoroczniaków i cała uczelnia – rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Rosja i Mongolia

28.09.2016

Tym razem Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” udał się w artystyczne tournée po dalekiej Rosji i Monoglii.

Wrześniowe posiedzenie senatu

28.09.2016

Pierwsze posiedzenie senatu kadencji 2016-2020 upłynęło pod hasłem planów, strategii i spraw organizacyjnych.

Jubileusz 70-lecia profesora Zbigniewa Dobrzańskiego

27.09.2016

Życzenia, słowa uznania, gratulacje i prezenty dla prof. Zbigniewa Dobrzańskiego rozpoczęły dwudniową konferencję naukową „Biotechnologiczne i chemiczne aspekty higieny zwierząt i środowiska. Higiena zwierząt wczoraj, dziś i jutro”.

Najważniejsza w Europie konferencja browarnicza na UPWr

27.09.2016

European Brewery Convention – największa piwna organizacja na świecie – gościła na Wydziale Nauk o Żywności. W pierwszym w Polsce sympozjum wzięła udział rekordowa liczba naukowców z całego świata.

Było pysznie i regionalnie

26.09.2016

Sery od podszewki, pokazy kulinarne, wyróżnienia dla najlepszych winiarzy i serowarów – III Święto Sera i Wina przyciągnęło do Pawłowic smakoszy, znawców, producentów i tych, którzy uczą, jak produkować najlepiej.

Święto Wina: szukajmy zaskoczeń

22.09.2016

Czym właściwie zajmuje się sommelier, czy każde wino zyskuje z wiekiem i jak je połączyć z określonym daniem. „Święto Sera i Wina” to nie tylko wielka uczta, ale i kopalnia wiedzy dla miłośników regionalnych specjałów.

Gerontologia i opieka nad osobami starszymi

22.09.2016

Co piąty Europejczyk ma dzisiaj co najmniej 60 lat, do 2050 r. liczba ta może się nawet podwoić. Zapotrzebowanie na osoby wykwalifikowane w opiece nad osobami starszymi będzie tylko rosło – UPWr wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Architektura krajobrazu to nie tylko miasto

20.09.2016

Dolnośląska miejscowość, Dobków, zajęła drugie miejsce w boju o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi. Naukowcy z Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr mieli w tym swój udział.

Europejska Karta Naukowca na UPWr

19.09.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie ubiegał się o prestiżowe logo „HR Excellence In Research”, przyznawane przez Komisję Europejską – dlatego uczelnia zwiera szyki, mobilizuje zespoły i wdraża standardy Europejskiej Karty Naukowca.

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naukowcy UPWr odznaczeni w Kijowie

13.09.2016

Władze Narodowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie uhonorowały naszych naukowców: profesorowie Alina Wieliczko, Roman Kołacz i Krzysztof Kubiak otrzymali medale za zasługi dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a Józef Nicpoń także tytuł profesora honorowego NUP.

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Adam Szewczuk: W zgodzie ze sobą i z ludźmi

08.09.2016

W życiu kieruje się zasadą z Dezyderaty – być w zgodzie ze wszystkimi, o ile to możliwe, nie wyrzekając się siebie. Adam Szewczuk chciał być lekarzem, ale zajął się naukowo ogrodnictwem i dzisiaj nie tylko o brzoskwiniach wie prawie wszystko.

Józef Sowiński: Pozytywista

07.09.2016

Prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Józef Sowiński, wie co to jest ciężka praca na roli. I wie, ile wysiłku i zaangażowania wymaga praca naukowca. Może dlatego najbliższy jest mu pozytywizm, a nie romantyczne zrywy?

  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 78

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png