eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Grudniowe posiedzenie senatu

20.12.2019

Podczas ostatniego posiedzenia w 2019 roku senatorowie zatwierdzili sprawozdania z realizacji Strategii rozwoju UPWr i Strategii Logo HR

2,5 mln na projekt Wołowina z Zielonej Doliny

17.12.2019

Blisko 2,5 mln zł na projekt „Innowacyjne metody chowu bydła w celu uzyskania najlepszej jakości dolnośląskiej wołowiny” zdobyło konsorcjum, którego liderem jest Zielona Dolina. Kierownikiem projektu po stronie UPWr jest prof. Jan Twardoń, jego pomysłodawca i twórca konsorcjum.

Wojciech Myślecki: – Musimy być gotowi na wyzwania

13.12.2019

Wojciech Myślecki, profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o swoich związkach z uczelnią i wyzwaniach, jakie niesie otaczająca nas rzeczywistość.

Trzy programy NAWA dla UPWr

12.12.2019

Studia polsko-hiszpańskie, filmy, webinary i kursy e-learningowe – UPWr zdobył trzy projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na poszerzenie i promocję oferty studiów.

Prof. Marycz w rządowym zespole ds. biobanków

11.12.2019

W czerwcu 2020 roku zespół ekspertów przedstawi projekt ustawy regulującej zasady biobankowania materiału biologicznego, w tym zasady udostępniania zbankowanych materiałów do dalszych badań. W zespole jest prof. Krzysztof Marycz, kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej UPWr.

Prof. Szewrański: – Cenię samodzielność

09.12.2019

Prof. Szymon Szewrański z Katedry Gospodarki Przestrzennej UPWr o odwadze w nauce, odpowiedzialności w nauczaniu i wyzwaniach, jakie czekają społeczeństwa w najbliższych latach.

Projekt „Wołowina z Zielonej Doliny” i francuskie doświadczenia

04.12.2019

Dzięki dofinansowaniu z konkursu KSOW, naukowcy z UPWr, hodowcy bydła mięsnego, przedsiębiorca i przedstawiciel DODR przyglądali się najlepiej prowadzonym hodowlom bydła we Francji.

Listopadowe posiedzenie senatu

02.12.2019

Podczas listopadowego posiedzenia senatu senatorowie powołali Uczelnianą Komisje Wyborczą, która będzie czuwała m.in. nad wyborem nowego rektora w 2020 roku. Podjęto także uchwałę z wytycznymi projektowania i ustalania nowych programów studiów na UPWr.

IQ Grape – UPWr poprawi lokalne wina

25.11.2019

Prawie 5 milionów złotych z budżetu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostaną naukowcy z UPWr na projekt, który ma poprawić jakość i rozpoznawalność dolnośląskich win.

Slam dydaktyczny: jak uczyć i nie nudzić

20.11.2019

Laureaci „Wrocławskiego Slamu Dydaktycznego 2019” – wyłonieni i nagrodzeni. Wygrała Natalia Michalczyk z SP nr 88 we Wrocławiu, specjalne wyróżnienie zdobył dr Wojciech Kilian z UPWr, a nagrodę publiczności dr Tomasz Greczyło z UWr.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Zmiany na UPWr: kalendarz

18.11.2019

Wyjaśniamy, jakie zmiany w zakresie nauki, dydaktyki i organizacji uczelni czekają na nas w następnych miesiącach i latach, a także jak będzie wyglądał kalendarz wyborczy w 2020 roku.

Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

15.11.2019

Święto UPWr to zawsze okazja do przypomnienia sukcesów, nagrodzenia najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników uczelni, a także nadania najwyższych akademickich tytułów – profesora honorowego i doktora honoris causa.

Pożegnanie profesor Dety Łuczyckiej

15.11.2019

Nie było dla niej problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Jak mówią jej współpracownicy, miała charyzmę, była towarzyska i kochała zwierzęta. Profesor Deta Łuczycka zmarła po ciężkiej chorobie.

W hołdzie profesorom lwowskim

15.11.2019

15 listopada 1945 roku prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił wykład inaugurujący rok akademicki 1945/1946 na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej, tworzonej przez ocalałych z wojny profesorów lwowskich. Tego dnia obchodzimy święto nauki wrocławskiej.

Nowe laboratoria Instytutu Inżynierii Rolniczej

13.11.2019

Uczelnia zyskała zespół jedenastu laboratoriów dydaktyczno-naukowych. Na kampusie Biskupin, w miejscu starych garaży, otwarto nowy budynek Instytutu Inżynierii Rolniczej.

Jak studenci wybrali posła. W 1957 roku

09.11.2019

Jesienią 1956 roku na fali popaździernikowej odwilży we Wrocławiu powstały Studenckie Komitety Rewolucyjne, które zaangażowały się w wybory do Sejmu w 1957 roku. Ten z naszej uczelni z Wacławem Leszczyńskim na czele doprowadził do wygranej prof. Antoniego Wojtysiaka.

Żegnamy profesora Szerszenia

08.11.2019

Był lubiany i miał dar skupiana ludzi wokół pomysłów i idei, których był autentyczną kopalnią. Profesor Leszek Szerszeń jak mało kto uważał, że nauka powinna interdyscyplinarnie spojrzeć na ochronę środowiska. Zmarł 2 listopada. Miał 91 lat.

Kolejne granty dla UPWr

06.11.2019

Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Sonatina 3, Sonata 14 i Miniatura 3. Będą badać genetykę roślin strączkowych w kierunku stworzenia nowych odmian, oddziaływanie pola elektromagnetycznego na len, jak skuteczniej leczyć raka piersi i wykorzystać młóto browarne.

UPWr i współpraca dla dobra… psów

05.11.2019

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu współpracuje z wieloma podmiotami, które w swojej pracy na co dzień wykorzystują psy, zarówno do ratowania ludzi, jak i do tropienia czy wyszukiwania podejrzanych ładunków.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png