Listopadowe posiedzenie senatu

Podczas listopadowego posiedzenia senatu senatorowie powołali Uczelnianą Komisje Wyborczą, która będzie czuwała m.in. nad wyborem nowego rektora w 2020 roku. Podjęto także uchwałę z wytycznymi projektowania i ustalania nowych programów studiów na UPWr.

Senatorowie zatwierdzili porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• Wytycznych w zakresie projektowania i ustalania programów studiów na UPWr,
  • Wyboru przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej, którym został prof. Ryszard Polechoński,
  • Wyboru członków Uczelnianej Komisji Wyborczej i powołania komisji,
  • Zmian w Senackiej Komisji Spraw Studenckich i Edukacji.

W części referatowej senatu:

• Przedstawiono wyniki rekrutacji i strategii rekrutacyjnej za rok akademicki 2019/2020 oraz plan działań na lata 2020/2021,
  • Dyskutowano na reformą systemu edukacyjnego o kalendarzem wprowadzania zmian,
  • Poinformowano o planowanej działalności pionu prorektora ds. innowacji i współpracy z zagranicą.

Po senacie odsłonięto nazwisko prof. Krzysztofa Kubiaka na tablicy upamiętniającej przyznanie przedstawicielom UPWr tytułu doktora honoris causa przez inne uczelnie. Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr został w listopadzie uhonorowany na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego.

odsloniecie_nazwiska_dr_h_c-1
fot. Tomasz Lewandowski