Trzy programy NAWA dla UPWr

Studia polsko-hiszpańskie, filmy, webinary i kursy e-learningowe – UPWr zdobył trzy projekty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na poszerzenie i promocję oferty studiów.

KATAMARAN

B-Innova – Master in Food Technology – tak będą się nazywały wspólne studia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i University Miguel Hernandez de Elche, realizowane w dyscyplinie technologia żywności i żywienie człowieka.

Uczelnie polska i hiszpańska od lat są partnerami naukowymi, wspólnie występującymi o projekty naukowo-badawcze. Od 2016 r. prowadzą wspólne studia doktoranckie, a teraz zaczynają przygotowywać studia magisterskie. Co ważne – studia, których rozpoczęcie planuje się na rok 2021, będą bezpłatne dla studentów.

katamaran-1
fot. shutterstock

W ramach programu KATAMARAN z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej uczelnie opracują program studiów, efekty uczenia się i kryteria ich weryfikacji – kształcenie studentów zostanie rozszerzone o aspekty z produktami regionalnymi i tradycyjnym, unikatowe w skali obu krajów technologie przetwarzania i dystrybucji żywności.

Zaplanowano także szkolenia dla kadry akademickiej w celu podniesienia kwalifikacji do prowadzenia zajęć ze studentami zagranicznymi.

UPWr – Natural algorithm for success

Cztery filmy i dwa webinary – to część uczelnianej kampanii informacyjno-promocyjnej, mającej zwiększyć liczbę kandydatów z zagranicy na studia w języku polskim (przede wszystkim z Ukrainy i Białorusi) i angielskim (kraje skandynawskie i anglosaskie).

natural_algorithm
fot. shutterstock

Zaplanowana w ramach projektu NAWA kampania zakłada realizację serii filmów dokumentalnych „Studia – życie – kariera”, ukazujących studia za granicą z perspektywy studentów i absolwentów UPWr. Powstanie również film ogólny – promujący studia na UPWr.

Webinary – przeprowadzone w języku polskim i angielskim – dostarczą kandydatom na studia na UPWr wiedzy z zakresu procesów rekrutacyjnych, kierunków studiów, uczelni i spraw socjalno-bytowych. W projekcie zaplanowano także promocję filmów i webinarów.

SKILLS for STUDIES

Wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) uczelnia będzie również promowała swoją ofertę studiów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dla kandydatów z zagranicy, ale chcących studiować w języku polskim powstaną kursy e-learningowe w biologii i chemii. Kursy te pozwolą im kandydatom podszkolić specjalistyczny język z zakresu przedmiotów ścisłych, co sprawi, że już jako studenci lepiej będą sobie radzić w pierwszych miesiącach nauki. Kursy zostaną udostępnione ośrodkom polonijnym, szkołom i nauczycielom języka polskiego, z którymi współpracuje UPWr i ARAW.

Kursy promować będzie cykl animacji „7 Wspaniałych Przyrodników”, przedstawiających siedem wiodących kierunków UPWr, które cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów z zagranicy.

znakowanie_katamaran

mj