wybierz kategorie wiadomości

40-lecie Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

29.06.2017

Tradycja sięgająca przedwojennej historii lwowskich uczelni. Wielkie nazwiska polskiej nauki i unikatowe projekty badawcze. I nowa od kilku miesięcy nazwa, będąca odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętuje 40. urodziny.

Czerwcowe posiedzenie senatu

26.06.2017

Na czerwcowym posiedzeniu senatu rektor Tadeusz Trziszka przedstawił sprawozdanie z działalności uczelni w 2016 r., a prorektor Jarosław Bosy poinformował o przebiegu studiów doktoranckich na UPWr.

Centrum Kształcenia Ustawicznego – zajęcia dla małych i dużych

22.06.2017

Uczniowie VII LO właśnie skończyli warsztaty na weterynarii, niedługo ruszają bezpłatne zajęcia dla winiarzy i hodowców roślin. CKU oferuje zajęcia dla dzieci, specjalistyczne warsztaty i studia podyplomowe – jest z czego wybierać.

W nocy na UPWr: pokaz laserów podczas półmaratonu

20.06.2017

Prawie 10 tys. osób przebiegło przez plac Grunwaldzki i ulicę Norwida podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tematem przewodnim biegu był film, więc UPWr rozświetlił swoje budynki pokazem laserowym w rytm muzyki z „Matrixa”.

UPWr w rankingu „Perspektyw”

12.06.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 32. miejsce w rankingu uczelni wyższych z całej Polski. Najlepsi jesteśmy w innowacyjności.

Granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

08.06.2017

Laureaci 25. edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostali blisko 3 miliony. Wśród 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców jest Karina Wilgan i Paulina Nowicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uniwersytet Dzieci – 10 lat rozbudzania ciekawości

06.06.2017

Trwa rekrutacja na kolejny semestr Uniwersytetu Dzieci – zajęcia od lat prowadzą również naukowcy UPWr. Dr Wojciech Kilian i Agata Włóka zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz lekcji w ciągu 10 lat działania uniwersytetu.

Przebadaj swoją klimatyzację

02.06.2017

9 czerwca (piątek) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będzie można sprawdzić czy klimatyzacja w naszym samochodzie jest zagrzybiona i może nam zaszkodzić.

Majowe posiedzenie senatu

31.05.2017

Uchwały dotyczące planu rzeczowo-finansowego, powołanie podwójnie dyplomowanej specjalności na zootechnice oraz strategia działań w zakresie transferu wiedzy i nowych przedsięwzięć B+R – oto najważniejsze punkty majowego posiedzenia senatu.

UPWr z logo Human Resources Excellence in Research

24.05.2017

Po tym jak przyjrzeliśmy się uczelnianym standardom i wdrożyliśmy zasady Europejskiej Karty Naukowca Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research.

Jarmark Pawłowicki – Dni Przyrodników 2017

22.05.2017

Coroczne święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za nami: było uroczyście, sportowo, rodzinnie i pysznie. Jarmark Pawłowickich zgromadził pracowników, studentów i przyjaciół uczelni w Pawłowicach.

Akademia Dobrego Piwa: wybrano najlepszych!

22.05.2017

Pierwsza edycja Akademii Dobrego Piwa rozstrzygnięta. Przewodniczący jury, Rafał Kowalczyk, ekspert sensorycznej oceny piwa, chwalił bardzo wysoki poziom konkursu.

Trzy dni z przyrodnikami

18.05.2017

Zawody sportowe, konkurs Akademia Dobrego Piwa, jarmark, warsztaty „Zdrowy kręgosłup” i wybór najładniejszego kapelusza – 18 maja zaczynamy Dni Przyrodników.

Zapraszamy do Fascynującego Świata Roślin

16.05.2017

Rośliny, które od kilku lat nie rosną, usychają, pleśnieją lub nie kwitną można przynieść w czwartek, 18 maja do lekarza. Specjaliści UPWr zdiagnozują, doradzą i opowiedzą o roślinach ozdobnych i jadalnych.

Przekazaliśmy dary dla Afryki

09.05.2017

Uczelnia przekazała artykuły papiernicze zebrane przez studentów i materiały edukacyjne przygotowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego fundacji „Serce dla Afryki”. Dary trafią do szkoły w Kamerunie.

Kwietniowe posiedzenie senatu

28.04.2017

Do najważniejszych spraw tego posiedzenia senatu należało: uruchomienie nowego kierunku studiów – żywienie człowieka i dietetyka, ustalenie warunków i trybu przyjmowania kandydatów na I rok studiów w roku akademickim 2018/2019 oraz likwidacja studiów niestacjonarnych na WIKŚiG.

Marsz dla Nauki

21.04.2017

22 kwietnia w międzynarodowy Dzień Ziemi w ponad 500 miastach na całym świecie odbędzie się Marsz dla Nauki. W ten sposób naukowcy i studenci chcą sprzeciwić się dyskredytowaniu nauki.

Pisze o nas NASA

18.04.2017

Sukces naszych geodetów: dr. hab. Krzysztofa Sośnicy i jego studenta Radosława Zajdla. Zostaliśmy oficjalnym Stowarzyszonym Centrum Analiz Międzynarodowej Służby Satelitarnych Pomiarów Laserowych.

Życzenia świąteczne

13.04.2017

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy – światła i ciepła rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole.

Wielkanoc górą!

12.04.2017

W poszukiwaniu dowodów na wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, zajrzeliśmy w kilka miejsc na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Marcowe posiedzenie senatu

04.04.2017

Zmieniono nazwę Wydziału Nauk o Żywności na Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, zatwierdzono główne kierunki działalności UPWr w kadencji 2016-2020 oraz przekazanie udziałów uczelni we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ na rzecz Skarbu Państwa.