wybierz kategorie wiadomości

Czerwcowe posiedzenie senatu

24.06.2016

Ostatnie posiedzenie senatu kadencji 2012-2016 pod przewodnictwem rektora Romana Kołacza.

Współpraca z drezdeńskimi uczelniami

23.06.2016

Podczas rewizyty przedstawicieli Uniwersytetów Narodów Zjednoczonych na UPWr zawarta została trójstronna umowa o współpracy – szczególnie ważna ze względu na geograficzne sąsiedztwo.

Nasz człowiek w Parlamencie Europejskim

22.06.2016

Dr inż. Arkadiusz Dyjakon uczestniczył w posiedzeniu komisji Parlamentu Europejskiego – w swoim wystąpieniu mówił o dobrych praktykach dla zrównoważonego wykorzystania gałęzi ze ścinek drzew owocowych.

Miodowy biznes – otworzyliśmy pasiekę

16.06.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otworzył pasiekę dydaktyczno-pokazową w zakładzie doświadczalnym na Swojcu. Skorzystają studenci i mieszkańcy, bo pszczoły to dobry biznes.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

Zobacz wystawę fotografii z wodą w roli głównej

15.06.2016

Woda, czyli tlenek wodoru zwykle występujący w stanie ciekłym. W stanie gazowym staje się parą wodną, w stałym – lodem. Jak patrzą na nią artyści? W patio gmachu głównego czynna jest wystawa „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

Mądrze i sprawiedliwie – nominacje nowych władz

15.06.2016

Rektor, prorektorzy oraz dziekani i prodziekani kadencji 2016-2020 odebrali nominacje.

W trosce o nowoczesne rolnictwo

14.06.2016

Znaczenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, budowa Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, czy wpływ suszy na rolnictwo – to część spraw, jakie omawiano podczas Krajowego Kongresu Naukowo-Technicznego w Łosiowie.

Współpraca z wrocławskim ZOO

13.06.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisał umowę z wrocławskim ZOO. Dokument to tylko sformalizowanie współpracy, która trwa od lat.

Uniwersytet Przyrodniczy w rankingu uczelni 2016

08.06.2016

Ranking uczelni akademickich przygotowywany od kilkunastu lat przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” przyniósł awans Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2016 zajęliśmy 29 pozycję.

Na zieleni w mieście znamy się jak nikt

06.06.2016

Zasadzeniem magnolii symbolicznie zakończono „botaniczną modernizację” ulicy Norwida we Wrocławiu – wspólną inicjatywę władz miasta i Uniwersytetu Przyrodniczego. Powstają kolejne projekty.

Wrocławscy uczniowie poznają zasady zdrowego żywienia

06.06.2016

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, przy wsparciu Carrefour Polska, zrealizuje we Wrocławiu warsztaty drugiej edycji programu „ABC Zdrowego Żywienia”. Zajęcia poprowadzią naukowcy z Katedry Żywienia Człowieka UPWr.

Sąsiedzka współpraca z Saksonią

01.06.2016

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu gościli przedstawiciele Centrum Transferu Wiedzy, Badań i Innowacji z Saksonii, by rozmawiać o współpracy z UPWr w zakresie m.in. Zielonej Doliny.

Uniwersytet Dzieci – dlaczego warto uczyć

01.06.2016

500 naukowców z różnych dziedzin, scenariusze lekcji pobrane przez 12 tys. nauczycieli i zrealizowanych wśród 400 tys. dzieci. Uniwersytet dla najmłodszych okazał się strzałem w dziesiątkę, a o tym jak go rozwijać rozmawiano na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Stypendystka Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – najważniejsza jest wytrwałość

31.05.2016

Dr Ewa Wałecka-Zacharska, stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, o radości z wyróżnienia i o tym, co jest potrzebne do sukcesu naukowego.

Majowe posiedzenie senatu

27.05.2016

Sprawozdania z realizacji planów w zakresie inwestycji i remontów oraz realizacji planów finansowych, plan budżetowy na rok 2016, sprawozdania z zakupu aparatury i informatyzacji uczelni to najważniejsze z poruszanych podczas majowego posiedzenia spraw.

Startup Wrocław 2016

25.05.2016

O rozwoju polskiej innowacyjności i przedsiębiorczości, efekcie Medyceuszy oraz Zielonej Dolinie rozmawiali uczestnicy konferencji Startup Wrocław 2016. Wśród panelistów prof. Tadeusz Trziszka.

Ostatnie posiedzenie Konwentu UPWr

25.05.2016

21 maja zebrał się Konwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Było to posiedzenie wyjątkowe, bo ostatnie w tym składzie i kadencji rektora. Były podziękowania, wyróżnienia i wzruszenia.

Kiełkujący Wrocław

23.05.2016

Na wrocławskim placu Wolności przed NFM odbył się pokaz łączący muzykę nowoczesną z pięknem natury. Pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr we współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem-Luca Hervé stworzyli instalację Germination – Kiełkowanie.

Jarmark pełen słońca i atrakcji - Dni Przyrodników 2016

23.05.2016

Wybraliśmy najlepszy chleb, najpiękniejszy kapelusz i najładniejsze zakładki do książek. Jarmark Pawłowicki, kończący Dni Przyrodników, pełen był atrakcji, a że i pogoda dopisała, więc humory też były świetne.

Rektorzy apelują o wspólne działanie przeciw rasizmowi i ksenofobii

18.05.2016

Na posiedzeniu KRUWiO podjęto uchwałę przeciwko rasizmowi i ksenofobii. Wcześniej taką uchwałę – jednogłośnie – podjął też senat naszej uczelni.

• 1
  • 36