wybierz kategorie wiadomości

Pomagamy dzieciom z Kamerunu

03.04.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja „Serce dla Afryki” organizują zbiórkę pieniędzy i artykułów papierniczych dla szkoły w Garoua Boulai w Kamerunie. Akcja potrwa od 24 do 27 kwietnia 2017 r.

Dendrologiczne osobliwości – opracowujemy karty drzew

28.03.2017

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu opracowują dla urzędu miasta karty tzw. dendrologicznych osobliwości – wyjątkowo cennych okazów drzew (a docelowo i krzewów).

Atlas Zasobów Otwartych Nauki (AZON)

15.03.2017

Na UPWr ruszyły prace nad nowym projektem, którego efektem będzie internetowa platforma informacyja gromadząca i udostępniająca zasoby wrocławskiej nauki.

Pysia zamieszkała w uczelnianym terrarium

13.03.2017

Pysia to prawie 2,5-metrowy wąż boa, który przestał się mieścić w mieszkaniu pana Tomasza. Właściciel zadzwonił więc po pomoc na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

PAWER – aby ułatwić studencką mobilność

07.03.2017

O wsparciu studenckiej mobilności przez stworzenie międzynarodowego systemu przeliczania ocen i punktów zdobytych na studiach rozmawiało na UPWr 36 partnerów nowego projektu.

Wernisaż wystawy o ogrodach Lenné

06.03.2017

Do końca marca w patio Uniwersytetu Przyrodniczego można oglądać wystawę poświęconą życiu i pracy Petera Josepha Lenné. W jej otwarciu uczestniczyli m.in. prorektor Jarosław Bosy i konsul Niemiec Elisabeth Wolbers.

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie!

02.03.2017

Prof. Monika Bronkowska z Wydziału Nauk o Żywności wyjaśnia, czy warto pościć i czym się różni post od głodówki.

Wspieramy „Talent miłosierdzia”

01.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2017

Na posiedzeniu poruszono sprawę warunków socjalno-bytowych studentów, działalności biblioteki i Studium Języków Obcych, jak również podjęto uchwały dotyczące kierunków studiów i efektówkształcenia.

Mistrzowskie, jak rzadko które – parki i ogrody Lenné w Polsce

28.02.2017

Polsko-niemiecką wystawę poświęconą dziełom wybitnego architekta krajobrazu i artysty-ogrodnika, Petera Josepha Lenné, który zaprojektował m.in. park Szczytnicki, można będzie obejrzeć w marcu w patio gmachu głównego.

Konkurs na logo Zielonej Doliny

17.02.2017

Zaprojektuj logotyp najważniejszego w tym momencie przedsięwzięcia UPWr – programu „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” i wygraj 5 tys. zł.

Nauka do kwadratu, czyli coś dla nastolatków

15.02.2017

Będą „łapać” grzyby z powietrza, badać tkanki roślin, zastanawiać się, jak można wykorzystywać odpady do produkcji energii. Ruszają nowe zajęcia Uniwersytetu Dzieci – prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Nazwijmy uczelnianego źrebaka

14.02.2017

Nerona – angielka uratowana dwa lata temu od rzeźni przez rektora Kołacza i wyleczona w Klinice Chirurgii UPWr – została mamą. Kasztanowaty źrebak z czterema białymi skarpetkami będzie biegał w barwach uczelni. Wybieramy imię!

Wierny jak… kruk

14.02.2017

W walentynki Joanna Rosenberger, doktorantka w Zakładzie Hodowli Drobiu na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, miłośniczka ptaków i znawczyni ich zwyczajów, opowiada o ptasich zwyczajach zadziwiająco podobnych do naszych…

Rozpoczynamy współpracę z Santander Universidades

08.02.2017

UPWr dołączył do Santander Universidades – największej globalnej sieci uniwersytetów. 2 lutego uczelnia podpisała ramową umowę z Bankiem Zachodnim WBK i znalazła się w gronie 65 uczelni w Polsce oraz ponad 1200 uczelni na całym świecie skupionych w SU.

Edukacja a innowacje

07.02.2017

O tym, jak edukacja pomoże w kształtowaniu kultury innowacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i jakie plany na kadencję 2016-2020 ma prorektor Józef Sowiński.

Styczniowe posiedzenie senatu

01.02.2017

Na pierwszym posiedzeniu senatu w 2017 roku przedstawiono sprawozdanie z działalności Samorządu Studentów i innych organizacji studenckich, działających na UPWr oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Europa się brzydzi. Czy owady wejdą na stałe do naszej diety?

01.02.2017

Do 2050 r. ludzkość będzie musiała produkować 2,5 raza więcej żywności niż obecnie. Problem mogą rozwiązać jadalne owady – smaczne, zdrowe i ekologiczne w hodowli. Bada je dr Anna Żołnierczyk z Katedry Chemii.

Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

27.01.2017

Od lwowskich korzeni po ostatnie lata, od małych wydarzeń, które stały się początkiem czegoś dużego, do ludzi, którzy tworzyli uczelnię kiedyś i tworzą ją dzisiaj. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ma swoje muzeum.

Pobiliśmy rekord: 144 551 złotych dla hospicjum!

17.01.2017

Rekordowa aukcja, wiele wzruszeń, rewelacyjna Magda Umer (z towarzyszeniem Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego) – tegoroczny, 8. już, Koncert Noworoczny – za nami.

Pomóżmy Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci

11.01.2017

Ponad 250 dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych z całego Dolnego Śląska jest pod opieką wrocławskiego hospicjum. Lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, wolontariusze – dzięki wsparciu darczyńców – robią wszystko, by życie tych dzieci było dobre i godne. Dołączmy do nich!