Lutowe posiedzenie senatu

Na posiedzeniu poruszono sprawę warunków socjalno-bytowych studentów, działalności biblioteki i Studium Języków Obcych, jak również podjęto uchwały dotyczące kierunków studiów i efektówkształcenia.

Lutowe posiedzenie senatu rozpoczął Michał Jęcz, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu, wręczając Srebrny Krzyż Zasługi dr. Krzysztofowi Mąkolskiemu oraz Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Geodezji i Kartografii” doktorom – Krzysztofowi Mąkolskiemu i Mirosławowi Kaczałce.

Następnie uzupełniono komisję skrutacyjną, zatwierdzono porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu.

Podjęto uchwały w sprawie:

• wytycznych dla rad podstawowych jednostek organizacyjnych UPWr w zakresie projektowania programów kształcenia dla studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich;

• zmian do wcześniejszych uchwał senatu, określających efekty kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów;

• likwidacji studiów niestacjonarnych I i II stopnia na kierunku ochrona środowiska na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym;

• likwidacji studiów stacjonarnych I stopnia, realizowanych w języku polskim na kierunku podstawy dla rolnictwa tropikalnego na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym;

Głosowanie nad uchwałą dotyczącą zmian w Statucie UPWr przeniesiono na kolejne posiedzenie senatu.

Dyrektor Działu Spraw Studenckich, Kazimiera Anioł przekazała informacje o warunkach socjalno-bytowych i zdrowotnych studentów, dyrektor Ewa Hajdasz – o działalności Studium Języków Obcych, dyrektor Barbara Barańska-Malinowska – o realizacji strategii rozwoju Biblioteki Głównej, natomiast dyrektor Biura Rekrutacji, Paulina Boroń-Kacperek przedstawiła wyniki rekrutacji na studia II stopnia i plany działań w obszarze rekrutacji na rok 2017.

W części senatu poświęconej sprawom osobowym senatorowie wyrazili zgodę na zatrudnienie na stanowisku profesora zwyczajnego w Instytucie Budownictwa prof. Jana Kempińskiego.

Prorektor Adam Szewczuk, odpowiadając na interpelację Przemysława Janickiego, przewodniczącego Samorządu Studentów UPWr, poinformował, że bezprzewodowy Internet w domu studenckim Labirynt zostanie zainstalowany do 1 czerwca 2017 r.

mj

28.02.2017