Rozpoczynamy współpracę z Santander Universidades

UPWr dołączył do Santander Universidades – największej globalnej sieci uniwersytetów. 2 lutego uczelnia podpisała ramową umowę z Bankiem Zachodnim WBK i znalazła się w gronie 65 uczelni w Polsce oraz ponad 1200 uczelni na całym świecie skupionych w SU.

Jednym z założeń podjętej współpracy ma być wspieranie rozwoju kompetencji studentów i rozszerzaniu oferty edukacyjnej uczelni.

– Nasza społeczność dzięki podpisanej umowie zyskuje wsparcie przy realizacji projektów korporacyjnych czy instytucjonalnych, ale też dzięki skali sieci Santander Universidades otwierają się nowe możliwości wspierania zarówno wybranych projektów, jak wymiany wiedzy w skali globalnej. A to w dzisiejszym świecie, gdzie rozwój nauki, a co za tym idzie społeczeństw, jest nierozerwalnie związany z wymianą informacji i współpracą międzynarodową, jest po prostu nie do przecenienia – powiedział rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Tadeusz Trziszka.

santander
Umowę podpisali dr Wojciech Myślecki, pełnomocnik
Banku Zachodniego WBK, i rektor Tadeusz Trziszka
/fot. Tomasz Lewandowski

– Zależy nam, aby to porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu jak najszybciej przekształciło się w konkretne wspólne przedsięwzięcia. Chcemy wspierać uczelnię w przygotowywaniu młodych ludzi nie tylko do konkurowania na rynku pracy, ale przede wszystkim do współodpowiedzialnego kreowania otaczającej nas rzeczywistości. W dynamicznie zmieniającym się świecie potrzebujemy jak najlepiej wykwalifikowanych profesjonalistów – ocenił dr inż. Wojciech Myślecki, pełnomocnik Banku Zachodniego WBK, zarządzającego w Polsce Santander Universidades.

Inicjatywa Santander Universidades została stworzona w 1996 r. przez Grupę Santander, do której należy Bank Zachodni WBK. Za powołaniem projektu stało przekonanie, że warto inwestować w rozwój społeczeństwa kraju, w którym prowadzi się działalność, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wsparcie szkół wyższych. Bank Zachodni WBK zarządzający Santander Universidades w Polsce, od grudnia 2011 r. podpisał 64 umowy ramowe o współpracy z czołowymi uczelniami w kraju. Przynależność do Santander Universidades to nie tylko wyznacznik prestiżu, ale też świadectwo międzynarodowego rozwoju i dowód jakości oferowanych możliwości edukacyjnych.

Więcej informacji na www.santanderuniversidades.pl.

08.02.2017
wydarzenia