Wspieramy „Talent miłosierdzia”

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.

Akcję zainaugurowano w zeszłym roku, a jej powodzenie sprawiło, że będzie kolejna edycja. „Talent miłosierdzia” wsparli rektorzy wrocławskich uczelni, w tym również i prof. Tadeusz Trziszka – owo wsparcie to przede wszystkim pomoc w rozpropagowaniu akcji wśród społeczności akademickiej.

caritas-1

Pierwszą torbę na UPWr wypełnił rektor Tadeusz Trziszka z żoną
/fot. Tomasz Lewandowski

Akcja adresowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać innym – słabszym, biedniejszym, samotnym. I jest bardzo prosta w wykonaniu – wystarczy wypełnić papierową torbę z nadrukowaną instrukcją użytkowania i oddać ją wypełnioną żywnością: mąką, kaszą, konserwami czy cukrem. Dary trafiają, dzięki wolontariuszom i pracownikom Caritas, do potrzebujących. W zeszłym roku przygotowano dzięki akcji tysiące paczek.

W tym roku na Dolny Śląsk trafi 6500 papierowych toreb. Na Uniwersytecie Przyrodniczym można je odebrać:

• w Biurze Informacji i Promocji,

• siedzibie Samorządu Studentów UPWr,

• na portierniach: w gmachu głównym, Centrum Dydaktyczno-Naukowym, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt, na Wydziale Nauk o Żywności.

Wypełnione torby można oddać w swojej parafii lub w siedzibie Caritas.

„Talent miłosierdzia” to kolejne wsparcie, jakie Uniwersytet Przyrodniczy udziela organizacjom i stowarzyszeniom pożytku publicznego. W styczniu tego roku po raz kolejny pomogliśmy Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci – podczas aukcji na Koncercie Noworocznym zebrano rekordową kwotę  144 551 złotych.

A redakcja „Głosu Uczelni” przypomina – każdy z nas może przekazać 1% swojego podatku na hospicjum dziecięce właśnie. W 2015 roku taki rodzaj wsparcia stanowił aż 41% całorocznego budżetu fundacji. Wystarczy wpisać w formularzu PIT – KRS 0000287982.

kbk