wybierz kategorie wiadomości

Pomagamy Kasi – to nam pasi

21.12.2020

Katarzyna Wojtysiak. Pełna pomysłów i pasji, kochająca konie i uwielbiana przez studentów – po ciężkim wypadku samochodowym wymaga wsparcia. Przyjaciele organizują zbiórkę na jej rehabilitację.

Porady przyrodników na święta

21.12.2020

Kilka porad od ekspertów UPWr na czas przedświątecznych przygotowań – o niezdrowym smażeniu i zdrowych rybach, o kupowaniu karpi i choinek oraz świątecznych spacerach.

Grudniowe posiedzenie senatu

21.12.2020

Senatorowie uchwalili tryb i kryteria oceny nauczycieli, która zostanie przeprowadzona w 2025 r. oraz warunki rekrutacji i program kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr. Zatwierdzili także zmiany w statucie uczelni.

UPWr charytatywnie

18.12.2020

Studenci i pracownicy UPWr pomagają cały rok, nie tylko na święta. Jednak to w grudniu i styczniu ta pomoc jest szczególnie potrzebna i widoczna.

Powołano Radę Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego

17.12.2020

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wniosek rektora prof. Jarosława Bosego powołał nową Radę Uczelni. Rada w obecnym składzie będzie działać do końca kadencji w 2023 roku.

Prof. Tadeusz Trziszka z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

17.12.2020

Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu – za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla UPWr

14.12.2020

Prof. Anna Michalska-Ciechanowska i prof. Krzysztof Lejcuś z Uniwersytetu Przyrodniczego zostali wyróżnieni Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”.

Studenci UPWr nagrodzeni za najlepsze prace dyplomowe

11.12.2020

Wśród laureatów konkursu na najlepszą pracę naukową organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej znalazło się aż czterech studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

100 dni przyspieszania

08.12.2020

Intensywnie. Konkretnie. Wszystko równocześnie. Takie określenia padają najczęściej, jeśli w otoczeniu prof. Jarosława Bosego zapytać, jak się pracuje z nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mija właśnie 100 dni odkąd prof. Bosy objął funkcję rektora.

Doktorant UPWr ze stypendium Wrocławia

02.12.2020

Radosław Zajdel, doktorant prof. Krzysztofa Sośnicy z Zakładu Geodezji Satelitarnej, znalazł się w gronie wyróżnionych Stypendium im. Jana Mozrzymasa. Stypendium przyznawane jest w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla Doktorantów Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Opus 19 i 4,5 miliona na badania

01.12.2020

Opus 19 – naukowcy z UPWr zdobyli łącznie na projekty finansowane z programu NCN blisko 4,5 mln zł. Będą szukać nowych związków przeciwdrobnoustrojowych, pracować nad biosyntezą wosków oraz integrować obserwacje troposfery z wykorzystaniem naziemnych i satelitarnych obserwacji GNSS.

Listopadowe posiedzenie senatu

30.11.2020

Senatorowie powołali Radę Uczelni na kadencje 2021-2024, przegłosowali zmiany do Statutu UPWr oraz zmiany osobowe i regulaminowe w komisjach senackich.

Zmarł prof. Zenobiusz Dmowski

25.11.2020

Życzliwy ludziom, lubiany za poczucie humoru i ceniony za zaangażowanie – profesor Zenobiusz Dmowski zmarł 19 listopada. Miał 78 lat.

Naukowcy UPWr z nagrodami Polskiej Akademii Nauk

25.11.2020

Polska Akademia Nauk doceniła naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To prof. Krzysztof Sośnica, prof. Stanisław Dzimira i prof. Wojciech Niżański.

Odeszła Iwona Walczak-Kozioł

23.11.2020

Iwona Walczak-Kozioł, ceniona radczyni prawna i serdeczna koleżanka, zmarła 19 listopada. W zespole radców prawnych Uniwersytetu Przyrodniczego pracowała ponad dwa lata.

Wyróżnienie dla Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych UPWr

20.11.2020

Kolejne wyróżnienie dla Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tym razem kapituła programu „Symbol”, prowadzonego od 2011 roku, przyznała Centrum tytuł „Symbol Innowacji 2020”.

Wiesław Tomaszewski nie żyje

19.11.2020

Był lubianym przez studentów dydaktykiem. Ale też dziennikarzem, który z pasją opowiadał o tym, dlaczego trzeba mądrze chronić przyrodę. Wiesław Tomaszewski, emerytowany pracownik Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego nie żyje. Pogrzeb odbędzie się 30 listopada.

Święto uczelni

13.11.2020

Uniwersytet Przyrodniczy w rocznicę wykładu inaugurującego pierwszy rok akademicki w polskim Wrocławiu tradycyjnie obchodzi Święto uczelni. W tym roku inne niż dotychczasowe – bez uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa, akademii, spotkań. Jedno jednak jest niezmienne: docenienie tych, którzy swoją pracą budują markę UPWr i jej sukcesy.

Medicina una: weterynaria i postęp w chirurgii człowieka

12.11.2020

Profesor Bogdan Łazarkiewicz, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wybitny chirurg, przyznaje: – Nie byłoby postępu w medycynie człowieka bez medycyny weterynaryjnej. To tak naprawdę jedność.

Święto wrocławskiej nauki

10.11.2020

Sala 305 w budynku politechniki. 15 listopada 1945 roku, godzina 9.30 – tego dnia wykładem prof. Kazimierza Idaszewskiego rozpoczął się w polskim Wrocławiu pierwszy powojenny rok akademicki 1945/1946. Na weterynarii wykłady rozpoczęły się niecałe dwa tygodnie później.