wybierz kategorie wiadomości

Drużyna nowego rektora

06.07.2020

Prof. Jarosław Bosy, który 1 września przejmie z rąk rektora Tadeusza Trziszki stery Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, skompletował zespół prorektorów.

W nauce obok samej nauki najważniejsze są kontakty. Ich budowaniu służy program wsparcia wymiany stypendialnej PROM. W tym roku skorzystali z niego Karolina Tkacz, Igor Turkiewicz i Tomasz Noszczyk.

PROM. Jak to się robi w Ameryce?

03.07.2020

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu kolejny raz znalazł się w Rankingu Szanghajskim – w dwóch dyscyplinach: weterynarii oraz food science and technology.

Uniwersytet Przyrodniczy w Rankingu Szanghajskim 2020

01.07.2020

Senat to jeden z najważniejszych organów uczelni. Przed nami wybory senatorów, którzy 4-letnią kadencję rozpoczną 1 września 2020 r.

Wybory nowego Senatu UPWr

01.07.2020

Dr Grzegorz Bury i dr Magda Mielczarek zostali stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i znaleźli się w gronie 200 najlepszych młodych polskich naukowców.

Przyznano stypendia ministra nauki. Mamy dwa

30.06.2020

26 czerwca w Auli Jana Pawła II odbyło się ostanie posiedzenie Senatu UPWr w kadencji 2016-2020: przyjęto sprawozdanie rektora z działalności uczelni w 2019 r. i podsumowano ostatnie 4 lata.

Czerwcowe posiedzenie senatu

29.06.2020

Antropolodzy i archeolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu badają pozostałości po wczesnośredniowiecznych grodach i cmentarzysku na Górnych Łużycach. I zbierają informacje o ludziach, którzy je stworzyli.

Naukowcy z UPWr badają łużyckie grody

26.06.2020

Animacja poświęcona dyscyplinie inżynieria lądowa i transport to kolejny z cyklu filmów o wiodących dyscyplinach UPWr. Przedstawiamy w nich najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują nasi naukowcy.

Animacje o dyscyplinach: inżynieria lądowa i transport

24.06.2020

W maseczkach i rękawiczkach i co najważniejsze twarzą w twarz – na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line.

Zajęcia już nie tylko on-line

23.06.2020

Prof. Jarosław Bosy, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, został nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Kadencję rozpocznie 1 września 2020 r.

Prof. Jarosław Bosy nowym rektorem UPWr

19.06.2020

Profesor Jerzy Juszczak, twórca najlepszej w Polsce Katedry Hodowli Bydła, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 1986-1990 zmarł 13 czerwca 2020 roku. Miał 92 lata.

Zmarł profesor Jerzy Juszczak

15.06.2020

Pożegnaliśmy profesora Pawła Gajewczyka

04.06.2020

Na emeryturę odszedł kilka lat temu. Rodzinny, towarzyski, na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt był tym, który integrował ludzi. Profesor Paweł Gajewczyk z UPWr związany był od 1965 roku, od czasu rozpoczęcia studiów.

Studentki nagrodzone w konkursie SPAK

03.06.2020

W konkursie Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK) na najlepszą pracę inżynierską i magisterską z architektury krajobrazu obronioną w roku akademickim 2018–2019 wyróżniono dwie studentki UPWr: Magdalenę Purgat i Klaudię Kwit.

Prof. Niżański na czele Komitetu PAN

01.06.2020

Profesor Wojciech Niżański został przewodniczącym Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu Polskiej Akademii Nauk na najbliższą, czteroletnią kadencję. Wybór był jednogłośny.

Majowe posiedzenie senatu

29.05.2020

Kolejne zdalne posiedzenie Senatu UPWr, a na nim m.in. wprowadzenie możliwości wyboru rektora w głosowaniu elektronicznym i zmiany w Regulaminie studiów dotyczące zdalnego egzaminowania w nadchodzącej sesji.

Prof. Wiatkowski: – Woda to nasze wspólne dobro

29.05.2020

Prof. Mirosław Wiatkowski z Instytutu Inżynierii Środowiska o swojej drodze naukowej, radości z nominacji profesorskiej, o tym, czy inżynier brzmi dumnie i o wodzie, bez której nie ma życia.

Prof. Janeczek: – Paleobiologia ma wiele do odkrycia

27.05.2020

Nowo mianowany profesor Maciej Janeczek z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt o tym, co nam mówią kości, co odkrywa archeozoologia, ale też jaki powinien być dobry lekarz weterynarii i czego uczy studentów.

Prof. Chełmońska-Soyta członkiem Komitetu Polityki Naukowej

26.05.2020

Prof. Anna Chełmońska-Soyta została powołana przez ministra nauki do Komitetu Polityki Naukowej. Dwuletnia kadencja rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku.

Ponad 12 mln zł z grantów NCN. To rekord

25.05.2020

12 milionów złotych z programów Narodowego Centrum Nauki zdobyli liderzy Wiodących Zespołów Badawczych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To historyczny rekord.

Prof. Gaweł: – Uczeni powinni pomagać rozwiązywać problemy

22.05.2020

Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.

Troje stypendystów Fundacji Nauki Polskiej z UPWr

18.05.2020

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała stypendia młodym i wyróżniającym się naukowcom. W gronie najlepszych znalazło się troje badaczy z UPWr: dr Kamila Pawłuszek-Filipiak oraz doktoranci: Marta Sylla i Grzegorz Bury.