wybierz kategorie wiadomości

Zwycięzcy Quarry Life Award

09.11.2016

Domki dla samotnych pszczół i budki dla trzmieli, rzadkie gatunki, łąki kwietne i trójwymiarowa mapa obszarów badawczych – a wszystko na terenie kopalni Górażdże. Studenci i absolwenci UPWr wygraliQuarry Life Award.

Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami

08.11.2016

Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Absolutorium Wydziału Nauk o Żywności – fotoreportaż

08.11.2016

Dyplomy odebrane, birety rzucone. Nowym absolwentom, magistrom Wydziału Nauk o Żywności – gratulujemy!

Obudźmy Marysię

07.11.2016

Po tragicznym wypadku Marysia Kobak, tegoroczna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i mistrzyni jazdy konnej, jest od kilku miesięcy w śpiączce pourazowej. Pomóżmy jej powrócić do zdrowia.

Wielki powrót piwowarskiego rzemiosła

03.11.2016

Czyli o tym, jak we Wrocławiu odradza się 800-letnia tradycja warzenia i picia złocistego trunku, a na czele piwnej rewolucji stają absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego.

Pamięć jest najważniejsza

27.10.2016

Są studentami I roku. I wolontariuszami, którzy pamiętali o profesorach Uniwersytetu Przyrodniczego, porządkując ich groby na wrocławskich cmentarzach. Pamiętała też Wielkopolska Izba Rolnicza, o profesorze Tadeuszu Konopińskim, w rocznicę jego śmierci i 120-lecie powstania izb.

Studencki Nobel 2016

26.10.2016

– Od dziecka chciałam zostać naukowcem, fascynowały mnie nauki przyrodnicze – mówi Ewa Szczepańska, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności, zdobywczyni Studenckiego Nobla nauk przyrodniczo-rolniczych.

Prestiżowe nagrody dla UPWr

25.10.2016

Z ogólnopolskiego Forum Inteligentnego Rozwoju UPWr wrócił z dwoma nagrodami. Jesteśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawanej instytucjom zajmującym się działalnością badawczo-rozwojową, a za projekt Biocervin otrzymaliśmy Grand Prix!

II Noc Laboratoriów za nami

10.10.2016

16 instytucji, do których na co dzień wrocławianie nie mają dostępu – laboratoria w całym mieście i pracujący w nich naukowcy odkryli w sobotę swoje tajemnice. Również na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami

05.10.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce uruchomił studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Od dwóch lat w tej dziedzinie oferuje również studia podyplomowe.

Środowiskowa inauguracja roku akademickiego 2016/2017

04.10.2016

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie wspólnie rozpoczęły rok akademicki. Była tradycyjna uroczystość w Oratorium Marianum, immatrykulacja studentów pierwszego roku, barwny pochód i „Gaudeamus” na Rynku.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Rosja i Mongolia

28.09.2016

Tym razem Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” udał się w artystyczne tournée po dalekiej Rosji i Monoglii.

Gerontologia i opieka nad osobami starszymi

22.09.2016

Co piąty Europejczyk ma dzisiaj co najmniej 60 lat, do 2050 r. liczba ta może się nawet podwoić. Zapotrzebowanie na osoby wykwalifikowane w opiece nad osobami starszymi będzie tylko rosło – UPWr wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Roman Kołacz: Każdy ma swoje kamienie milowe

31.08.2016

Pochodzi ze wsi Kobylany, rozsławionej w „Krzyżakach” Sienkiewicza. Chciał zostać lekarzem, twierdzi, że jego życiem rządzi przypadek, umie wyciągać wnioski z porażek, bywa impulsywny i ma opinię wizjonera. Roman Kołacz kończy drugą kadencję rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

Studia MBA – trening dla ambitnych

25.08.2016

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Pszczoły w mieście

22.08.2016

Pasieka na dachu opery lub hotelu? Dlaczego nie! O korzyściach z hodowania pszczół w mieście piszą studenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Erasmus+: Oswoić samodzielne wyjazdy

25.07.2016

O plusach i minusach wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ pisze Katarzyna Wojas z weterynarii. Co okazało się największym wyzwaniem w Portugalii?

Melioracja w praktyce

06.07.2016

Ciekawe budowle hydrotechniczne, różnorodne zbiorniki wodne, słoneczna pogoda i piękne widoki. To wszystko towarzyszyło członkom SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas czerwcowego wyjazdu naukowego do Uniejowa.

• 1
  • 42