wybierz kategorie wiadomości

Gerontologia i opieka nad osobami starszymi

22.09.2016

Co piąty Europejczyk ma dzisiaj co najmniej 60 lat, do 2050 r. liczba ta może się nawet podwoić. Zapotrzebowanie na osoby wykwalifikowane w opiece nad osobami starszymi będzie tylko rosło – UPWr wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Jaka jest rola naukowców? Dzielić się wiedzą

14.09.2016

Dr Włodzimierz Kita, fitopatolog i mykolog, opowiada o swojej fascynacji światem grzybów i o tym, dlaczego warto mieć zasady.

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Studia MBA – trening dla ambitnych

25.08.2016

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Pszczoły w mieście

22.08.2016

Pasieka na dachu opery lub hotelu? Dlaczego nie! O korzyściach z hodowania pszczół w mieście piszą studenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Erasmus+: Oswoić samodzielne wyjazdy

25.07.2016

O plusach i minusach wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ pisze Katarzyna Wojas z weterynarii. Co okazało się największym wyzwaniem w Portugalii?

Melioracja w praktyce

06.07.2016

Ciekawe budowle hydrotechniczne, różnorodne zbiorniki wodne, słoneczna pogoda i piękne widoki. To wszystko towarzyszyło członkom SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas czerwcowego wyjazdu naukowego do Uniejowa.

Zwierzaki UPWr najpiękniejsze

04.07.2016

Krowa i trzy owce – zwierzęta ze Swojca podbiły XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, zdobywając tytuły championów.

Jesteśmy po to, by przewidywać i ostrzegać

01.07.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Zofia Więckowicz o tym, jak nie została astronomem, czy zawód planisty to polityczna profesja i dlaczego w gospodarce przestrzennej 2+2 nie musi być 4.

Nie zamieniłbym meteorologii na inną dziedzinę

30.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Marian Rojek o tym, jak został pogodynką, porzucając meliorację dla meteorologii, o Dniach Przyrodnika i zmianach klimatycznych na Ziemi oraz o tym, co jest prawdziwym zagrożeniem dla ludzkości.

Podwójny dyplom: studia polsko-chińskie

29.06.2016

Pierwsze dyplomy magistrów architektów krajobrazu specjalności Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape rozdane. Troje naszych studentów dostało pracę i wraca do Chin, zaś studenci z Chin – zafascynowani naszym krajem – pozostają w Polsce.

Jesteśmy tylko cząstką natury

29.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Krzysztof Kuczewski o swoich pasjach związanych z wodą, o tym, czego uczy studentów i dlaczego i w życiu, i w pracy ważne są uczciwość i sprawiedliwość.

Uczelnia to wielkie dobro wspólne

28.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Andrzej Drabiński, prorektor UPWr do spraw rozwoju uczelni, o pracy naukowej i karierze administracyjnej, o satysfakcji, rodzinie i planach na domatorstwo.

Kiedyś trzeba było być dobrym ze wszystkiego

27.06.2016

Jubileusz 70-lecia: prof. Jerzy Sobota o tym, czego szuka na dnie oceanu, dlaczego nie został geografem, choć z geografią mu po drodze i co łączy Norwida z hydromechaniką.

65-lecie Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

24.06.2016

– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.

Boisko na Euro – dla wrocławian i studentów

16.06.2016

Dzięki pomocy miasta mieszkańcy Śródmieścia, okolic ulicy Sopockiej oraz studenci z domów studenckich Labirynt i Zodiak mają do dyspozycji nowe boisko.

Zobacz wystawę fotografii z wodą w roli głównej

15.06.2016

Woda, czyli tlenek wodoru zwykle występujący w stanie ciekłym. W stanie gazowym staje się parą wodną, w stałym – lodem. Jak patrzą na nią artyści? W patio gmachu głównego czynna jest wystawa „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu”.

W trosce o nowoczesne rolnictwo

14.06.2016

Znaczenie nowoczesnych technologii w rolnictwie, budowa Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich, czy wpływ suszy na rolnictwo – to część spraw, jakie omawiano podczas Krajowego Kongresu Naukowo-Technicznego w Łosiowie.

XIII edycja „Wrocławskiej Magnolii”

30.05.2016

Najlepsze prace magisterskie napisane w ostatnim roku we Wrocławiu zostały nagrodzone w konkursie „Wrocławska Magnolia”. Dwa pierwsze miejsca zajęły studentki architektury krajobrazu UPWr.