wybierz kategorie wiadomości

Młode Talenty 2018 – sukces UPWr

22.05.2018

Dolnośląski Klub Kapitału rozstrzygnął konkurs „Młode Talenty”. Kinga Pilarska zwyciężyła w kategorii „Sukces w działalności społecznej”. Laureatkami zostały także Katarzyna Kornicka, Żaneta Król, Sabina Lachowicz i Safoura Reza.

Spotkanie studenckich kół naukowych na UPWr

18.05.2018

23. Międzynarodowa Konferencja i 35. Sejmik Studenckich Kół Naukowych ponownie na UPWr. Na obradach w 15 sekcjach tematycznych spotkało się w sumie 550 studentów i ich opiekunów.

Interdyscyplinarni doktoranci na UPWr

16.05.2018

UPWr ogłasza rekrutację na studia doktoranckie, w tym dwa projekty interdyscyplinarnych studiów finansowanych ze środków unijnych. „ProHum” będą realizowane wspólnie z Uniwersytetem Medycznym, w „BioTechNan” liderem jest Politechnika Wrocławska.

Pochód Juwenaliowy 2018 – fotorelacja

14.05.2018

Tradycyjny pochód juwenaliowy przeszedł ulicami Wrocławia – studenci odebrali klucze do miasta i rozpoczęli wspólne Juwenalia Wrocławskie.

Ogólnopolskie Dni Biotechnologii

11.05.2018

Miasto krasnali na tropie mikrożycia – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii, podczas których 12 maja przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać koła naukowe UPWr.

Dzień Odry – zapraszamy do wodnych doświadczeń

10.05.2018

Będą koncerty, rodzinne regaty kajakarskie, akademickiego wyścigi na ergometrach wioślarskich o puchar Viadrusa, czyli boga Odry. Na tegorocznym Dniu Odry będziemy też i my.

Gęsi i kuce – mieszkańcy kampusu UPWr na Biskupinie

09.05.2018

Profesor to 7-letni gęsior, Krasnal – kuc szetlandzki wykupiony z likwidowanej hodowli, a Maryna – jego nowa przyjaciółka. Sprawdzamy, co słychać u mieszkańców kampusu UPWr na Biskupinie, których można spotkać pomiędzy budynkami Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Studenci zaprojektują ogród literacki w Dreźnie

08.05.2018

Muzeum Ignacego Kraszewskiego to willa, w której pisarz mieszkał przez sześć lat na emigracji w Dreźnie. Wokół domu stworzył ogród przypominający mu rodzinne strony. Polscy i niemieccy studenci, sięgając do zapisków pisarza, stworzą go na nowo.

Rekrutacja na studia na UPWr

08.05.2018

Ostatnie wolne miejsca na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – trzeba się spieszyć!

NAWA – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

27.04.2018

Powołana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAWA ma wspierać i promować polską naukę, odpowiadać za długofalową politykę naukową w aspekcie międzynarodowym i przyznawać środki studentom, naukowcom i instytucjom naukowym.

Kwietniowe posiedzenie senatu

27.04.2018

Podczas posiedzenia senatu podjęto uchwały dotyczące m.in. zasad rekrutacji na I rok studiów, limitów miejsc na poszczególnych kierunkach i studiów doktoranckich, jak również powołania nowych studiów podyplomowych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Przyrodnicze targi pracy i kariera na topie

24.04.2018

25 kwietnia Biuro Karier UPWr zaprasza do Centrum Dydaktyczno-Naukowego na pierwsze przyrodnicze targi pracy, a Samorząd Studentów WBiNoŻ zachęca do aktywności jeszcze w czasie studiów podczas „Kariery na topie”.

Prof. Volodymyr Stybel z tytułem honorowego profesora UPWr

23.04.2018

Uroczystość nadania rektorowi Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie Volodymyrowi Stybelowi tytułu profesora honorowego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu była jednym z wydarzeń absolutorium.

Absolutorium weterynarii i honorowy profesor

20.04.2018

Nowym honorowym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zostanie prof. Volodymyr Stybel, rektor Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii. Uroczystość odbędzie się podczas absolutorium weterynarii.

International Dinner na UPWr

19.04.2018

Nic tak nie łączy ludzi, jak dobre jedzenie. Dlatego Erasmus Student Network, AIESEC i Samorząd Studentów UPWr zorganizowali międzynarodowy obiad – były przysmaki kuchni z całego świata przygotowane przez naszych zagranicznych studentów i międzynarodowe karaoke.

Biuro Karier UPWr – z czym to się je?

18.04.2018

– Biuro Karier to tutaj? – takie pytanie często można usłyszeć w biurach promocji czy rekrutacji UPWr przy Norwida. Odpowiedź jest jedna: – Nie, to piętro wyżej. Zajrzeliśmy więc piętro wyżej, by pokazać Wam, co robi BK.

Doktorantka UPWr ze złotym medalem w Genewie

17.04.2018

Joanna Kozłowska z Katedry Chemii zdobyła złoty medal w kategorii medycznej i nagrodę specjalną Malezyjskiego Stowarzyszenia Badań Naukowych podczas 46. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

„Studia w pigułce” 2018 – fotorelacja

16.04.2018

Po raz kolejny uczniowie szkół średnich mieli szansę poznać UPWr. Wydział Przyrodniczo-Technologiczny przygotował dla nich spotkanie z władzami i studentami, najważniejsze informacje o studiach i tematyczne warsztaty.

Studenci gospodarki przestrzennej na zajęciach w ministerstwie

13.04.2018

W ramach ćwiczeń z funduszy unijnych studenci gospodarki przestrzennej wcielili się w pracowników Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i wzięli udział w warsztatach dotyczących planowania polityki rozwoju.

Złoty Chiron dla prof. Niżańskiego z UPWr

12.04.2018

Prof. Wojciech Niżański, szef Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, wyróżniony Złotym Chironem.

UPWr liderem pierwszej części projektu TOPAS

10.04.2018

Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczestniczyli w Samarkandzie w spotkaniu roboczym międzynarodowego projektu TOPAS. Kolejne spotkanie za kilka miesięcy – we Wrocławiu, na naszej uczelni.