wybierz kategorie wiadomości

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

10.10.2018

Po raz drugi studenci podsumowali zakończony semestr oceniając wszystkich swoich prowadzących. Na każdym wydziale wybrany został najlepszy dydaktyk, a dwa zyskały także dodatkowy dzień wolny.

Chór UPWr wyróżniony w Grecji

04.10.2018

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobył złoty dyplom na II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym na Korfu.

Inauguracja środowiskowa 2018/2019

02.10.2018

O jedności wrocławskiego środowiska akademickiego i wyzwaniach w rozpoczynającym się roku mówił podczas wspólnej inauguracji prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego i przewodniczący Kolegium Rektorów Wrocławia i Opola.

Studenci UPWr w konkursie Quarry Life Award

05.09.2018

Czworo studentów ochrony środowiska sprawdza, jak przez zastosowanie biowęgla poprawić jakość gleby, a tym samym bioróżnorodność na terenie kopalni piasku Nowogród Bobrzański. Do 20 września można głosować na ich projekt.

UPWr: studia nie tylko dla zielarzy

09.08.2018

Prof. Anna Sokół-Łętowska z Katedry Technologii Owoców, Warzyw i Nutraceutyków Roślinnych zaprasza na roczne studia podyplomowe dotyczące uprawy ziół, fitoterapii i stosowania nutracetyków.

Wszystko o pracy geodety

30.07.2018

O blaskach i cieniach pracy geodety, specyfice zawodu i cechach dobrego geodety opowiada Michał Sanecki, właściciel firmy geodezyjnej i absolwent UPWr.

Mamy brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Japonii

24.07.2018

Aleksander Adamów, student inżynierii środowiska, zdobył – wraz ze swoją drużyną – brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w Japonii.

Otworzyliśmy pasiekę w centrum Wrocławia

23.07.2018

Pięć rodzin pszczelich zamieszkało na dachu centrum handlowego Wroclavia, czyli w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. To wspólne przedsięwzięcie galerii handlowej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który opiekuje się pszczołami.

Nabór na studia podyplomowe na UPWr

18.07.2018

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu planuje uruchomić 13 kierunków studiów podyplomowych. Na większość z nich nabór trwa już teraz.

Naukowcy UPWr z grantami NCN na badania

09.07.2018

Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobywcami grantów z Narodowego Centrum Nauki. Jacek Bania, Aleksandra Mirończuk i Magdalena Wołoszyńska dostaną łącznie ponad 2,5 miliona złotych.

Anna Modlińska – przyszła weterynarz z powołania

19.06.2018

Studentka weterynarii, członkini SKN „Mephitis”, miłośniczka gadów, ptaków, zwierząt dzikich i egzotycznych. Maluje, robi zdjęcia, czyta masę książek i podróżuje. Chce połączyć wszystkie pasje i być jedną z najlepszych w swoim fachu.

Pokaz laserowy na UPWr – fotorelacja

18.06.2018

Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetlił trasę wrocławskiego półmaratonu. Pokaz laserów przy Centrum Dydaktyczno-Naukowym był widoczny z daleka.

Ruch mamy w genach – pokaz laserowy na UPWr

14.06.2018

Trasa 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu po raz kolejny biegnie wzdłuż Osi Grunwaldzkiej – podobnie jak w poprzednim roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetli ją pokazem laserów.

XV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

13.06.2018

Natalia Kordysz, absolwentka architektury krajobrazu na UPWr, zajęła I miejsce w konkursie na najlepsze prace magisterskie „Wrocławska Magnolia”. Aneta Szymoniak zdobyła wyróżnienie.

Doktorantka UPWr stypendystką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.06.2018

Żaneta Król z zespołu „BioActive Team” realizującego badania pod kierunkiem prof. Andrzeja Jarmoluka została wyróżniona stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Jedwabny Szlak

08.06.2018

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” w podróży po Azji Środkowej – studenci odwiedzili miasta leżące na trasie Jedwabnego Szlaku: Ałmaty, Taszkent i Samarkandę.

Ogólnopolski finał OWiUR na UPWr

07.06.2018

Dwa dni potrwa rozpoczynający się dzisiaj ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tym roku gospodarzem OWiUR-u jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Zostań doktorantem UPWr

06.06.2018

Trzecia uczelnia przyrodnicza w Polsce i 13. miejsce pod względem potencjału naukowego – UPWr rozpoczął nabór na studia doktoranckie na wszystkich pięciu wydziałach.

Wygraliśmy wyścig na smoczych łodziach

04.06.2018

Podczas tegorocznego Odra River Cup w wyścigu smoczych łodzi drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zajęła pierwsze miejsce.

UPWr w rankingu „Perspektyw” 2018

29.05.2018

Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu na pierwszym miejscu w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”. UPWr najlepiej wypadł w kategorii prestiż i potencjał naukowy, zajmując ogółem 34. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.

Dni Przyrodników 2018

28.05.2018

Dopisała i pogoda, i ludzie – na Pawłowicach spotkali się studenci, pracownicy i przyjaciele UPWr. Było dobre jedzenie, muzyka, sport, atrakcje dla dzieci i ciekawostki dla dorosłych. Dni Przyrodników i Jarmark Pawłowicki 2018 uznajemy za udane!