eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Zostań doktorantem UPWr

Trzecia uczelnia przyrodnicza w Polsce i 13. miejsce pod względem potencjału naukowego – UPWr rozpoczął nabór na studia doktoranckie na wszystkich pięciu wydziałach.

Osoby, które dostaną się na studia doktoranckie, nie tylko mają szansę na ciekawe badania i własny rozwój, ale też mogą liczyć na stypendia z programu Wrocławskiego Centrum Akademickiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – za wybitne osiągnięcia, oraz stypendia przyznawane przez rektora UPWr. 

doktoranci
fot. Shutterstock

Nabór prowadzony jest na Wydziale Inżynierii i Kształtowania Środowiska na kierunkach geodezja i kartografia, ochrona i kształtowanie środowiska (dokumenty rekrutacyjne można składać do 10 września), na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym na kierunkach agronomia, inżynieria rolnicza, ogrodnictwo (nabór rozpoczyna się 20 sierpnia i trwa do 31 sierpnia). Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt Studia czeka na kandydatów na studia doktoranckie w dyscyplinach biologia i zootechnika (dokumenty przyjmowane są do 31 sierpnia), Wydział Medycyny Weterynaryjnej Studia w dyscyplinie nauk weterynaryjnych (dokumenty można składać do 29 czerwca), a Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności w dyscyplinach: biotechnologia, technologia żywności i żywienie (termin składania dokumentów mija 31 sierpnia).

doktoranci1
fot. Shutterstock

Prof. Karol Wolski z Zakładu Łąkarstwa i Kształtowania Terenów Zieleni Instytutu Agroekologii i Produkcji Roślinnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pytany o oczekiwania wobec kandydatów na studia doktoranckie, odpowiada: – Oczekiwania wobec kandydata na studia doktoranckie to umiejętność ciągłego samokształcenia, samodzielnego formułowania i rozwiązywania problemów naukowych, zdolność analitycznego i krytycznego myślenia oraz swobodnego komunikowania się. Ważną cechą jest również zdolność pracy w zespole i zarządzanie grupą w prowadzeniu projektów badawczych krajowych oraz międzynarodowych. Obiektywna ocena aspektów prawnych, ekonomicznych, komercyjnych, etycznych jest również ważna przy rozwiązywaniu zadań badawczych. Młody naukowiec w swoich działaniach powinien charakteryzować się dużą elastycznością w adaptacji do różnych środowisk badawczych oraz możliwości utylitarnego wdrożenia wyników badań. W sensie rozwoju naukowego Wydział Przyrodniczo-Technologiczny oferuje możliwość kształcenia interdyscyplinarnego i prowadzenia nowatorskich badań naukowych dostosowanych zakresem do aktualnych potrzeb społecznych oraz runku pracy. Wykształcenie po ukończeniu III stopnia kształcenia stwarza perspektywy atrakcyjnego zatrudnienia i rozwoju kariery zawodowej.

Więcej o rekrutacji

Powrót
06.06.2018
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg