Nabór na studia podyplomowe na UPWr

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu planuje uruchomić 13 kierunków studiów podyplomowych. Na większość z nich nabór trwa już teraz.
podyplomowe_1
W październiku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uruchomionych zostanie 11 kierunków studiów podyplomowych:
  • Agro-Unia – studia dają możliwość uzyskania kwalifikacji do prowadzenia działalności rolniczej osobom, które mają wykształcenie wyższe inne niż rolnicze. Program obejmuje zajęcia z technologii produkcji rolniczej (roślinnej i zwierzęcej), ekonomicznych uwarunkowań działalności rolniczej, w tym możliwości wykorzystania środków unijnych, oraz z przetwórstwa płodów rolnych.
    Nabór trwa do rozpoczęcia studiów w październiku 2018 r.
  • Ekologiczne i integrowane ogrodnictwoNOWOŚĆ – studia pozwalają na zdobycie wiedzy z ekologicznej i integrowanej uprawy roślin warzywnych, sadowniczych i ozdobnych, uwzględniającej najnowsze technologie i systemy uprawy, oraz umiejętności prowadzenia nowoczesnych gospodarstw i firm ogrodniczych, a dodatkowo także w zakresie produkcji ogrodniczej i przetwórstwa płodów ogrodniczych o charakterze prozdrowotnym i proekologicznym oraz bioróżnorodnego zagospodarowania terenów zieleni.
    Nabór trwa do końca września 2018 r.
  • Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących – uczestnicy studiów zdobędą takie umiejętności jak: udzielanie pomocy poszkodowanym zwierzętom, rozpoznawania pierwszych symptomów chorób ogólnych, zakaźnych i pasożytniczych, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych, udzielanie pomocy w nagłych wypadkach, opieka gerontologicznej, przygotowywanie do zabiegów operacyjnych i opieki pooperacyjnej, prawidłowe przygotowanie zwierząt do wystaw.
    Nabór trwa do 14 września 2018 r.
  • Technologia piwowarstwa – studia realizowane są przez pracowników naukowo-dydaktycznych UPWr oraz praktyków – specjalistów w zakresie technologii produkcji piwa, analizy instrumentalnej i sensorycznej, projektowania, ekonomii, prawa. Zajęcia odbywają się w uczelnianych laboratoriach i browarach.
    Nabór trwa do końca lipca 2018 r.
  • Technologia winiarstwa – studia obejmują takie zajęcia jak: typologia win, uprawa winorośli, technologia winiarstwa, projektowanie małej winiarni, wady i choroby win, prawne i  ekonomiczne aspekty uprawy winorośli i produkcji win.
    Nabór trwa do rozpoczęcia studiów w październiku 2018 r.
  • Wycena nieruchomości – zgodnie z Ustawą o gospodarce nieruchomościami ukończenie studiów podyplomowych oraz zaliczenie rocznych praktyki daje możliwość ubiegania się o uprawnienia zawodowe w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego. W ramach tych studiów słuchacze pozyskują wiedzę z prawa, makroekonomii, finansów i bankowości, funkcjonowania rynków nieruchomości, marketingu, zarządzania i budownictwa niezbędną do działalności w zawodach związanych z gospodarką nieruchomościami.
    Nabór trwa do 14 września 2018 r.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy – ukończenie studiów upoważnia do pełnienia funkcji inspektorów, starszych inspektorów oraz specjalistów i starszych specjalistów do spraw bhp w przedsiębiorstwach i innych jednostkach, pozwalają także zdobyć wiedzę i umiejętności do prowadzenia szkoleń pracowników z zakresu BHP.
    Nabór trwa do końca września 2018 r.
  • Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia – studia prowadzone są przez specjalistów z zakresu farmakologii, farmakognozji, inżynierii, ogrodnictwa, biologii, chemii, dietetyki i technologii żywności. Studenci poznają m.in. botanikę i uprawę roślin zielarskich i ich towaroznawstwo, wykorzystanie ziół w kosmetyce i żywności, składniki bioaktywne w nutraceutykach i żywności funkcjonalnej i metody badań składników aktywnych.
    Nabór trwa do końca września 2018 r.
  • Żywienie, dietetyka i sztuka kulinarna to studia dla wszystkich zainteresowanych żywieniem, również zbiorowym, poradnictwem żywieniowym, dietetyką, gastronomią i tematami pokrewnymi.
podyplomowe_2

W październiku ruszą także studia z psychodietetyki, jednak tutaj nabór został już zamknięty.

W listopadzie 2018 r. rozpocznie się nabór na dwa kierunki studiów, które wystartują w lutym 2019 r. Będą to:
  • Hodowla koni i jeździectwo – studia podnoszące kwalifikacje właścicieli koni, przekazujące najnowsze osiągnięcia z zakresu chowu, hodowli i użytkowania koni, profilaktyki weterynaryjnej, technologii produkcji rolniczej oraz tematy związane z ekonomiką rolnictwa, agrobiznesem, organizacją i zarządzaniem gospodarstwami posiadającymi konie. Dla posiadaczy brązowej odznaki jeździeckiej organizowany jest także kurs sędziowski.
  • Naukowe podstawy treningu koni – celem studiów jest podnoszenie kwalifikacji jeźdźców i instruktorów oraz właścicieli ośrodków hippicznych dla doskonalenia treningu koni. W programie znajdują się zajęcia dotyczące oceny przydatności koni do sportu, doskonalenia treningu koni, problemów weterynaryjnych i szkolenia jeźdźców, a także najnowszych osiągnięć z zakresu technologii i ekonomiki produkcji rolniczej oraz tematów związanych z agrobiznesem i organizacją małych ośrodków jeździeckich.