Ruch mamy w genach – pokaz laserowy na UPWr

Trasa 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu po raz kolejny biegnie wzdłuż Osi Grunwaldzkiej – podobnie jak w poprzednim roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozświetli ją pokazem laserów.

W 2017 roku był to jeden z najbardziej charakterystycznych momentów biegu, a na pewno najbardziej rozświetlony punkt na trasie, dlatego pokazu laserów nie zabraknie i tym razem.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – w tym roku wspólnie z Uniwersytetem Medycznym – ponownie zaplanował laserowe iluminacje z elementami wideomapingu na budynkach uczelni i ścianach z dymu przy placu Grunwaldzkim 24A. Pokaz odtwarzany przez cały czas trwania biegu i widoczny również podczas końcowej fazy wyścigu, która wiedzie obok gmachu głównego uczelni przy ul. Norwida, stworzony został specjalnie na 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Pod hasłem „Ruch mamy w genach” zobaczymy więc tematyczne wizualizacje, a to wszystkie oczywiście w rytmie disco, które jest motywem przewodnim tegorocznego biegu.

Kibice dopingujący biegaczy będą mieli też okazję sami zmierzyć się w sportowej – choć nieco mniej wymagającej – rywalizacji. Przed budynkiem uczelni staną ergometry wioślarskie, na których będzie można sprawdzić swoją kondycję przed wypłynięciem na szerokie wody.

Będzie imponująco – spotkajmy się pod Przyrodniczym.