Mamy brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Japonii

Aleksander Adamów, student inżynierii środowiska, zdobył – wraz ze swoją drużyną – brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w Japonii.

Męska reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Karate, które właśnie zakończyły się w Kobe w Japonii. W medalowej drużynie znalazł się student inżynierii środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – Aleksander Adamów. W kategorii kata – w której liczą się m.in. techniczna poprawność ruchów, kolejność, tempo i synchronizacja drużyny – wystąpili z nim studenci Politechniki Wrocławskiej Maksymilian Szczypkowski i Jan Sieradzki. Studenci pokonali drużynę z Chin 5-0, ale w walce o finał lepsza okazała się Austria (2-3).

karate5
fot. archiwum prywatne

Wszyscy sportowcy trenują pod okiem Macieja Jędruszka, a na co dzień reprezentują klub Budokan Wrocław.

24.07.2018
sukcesy