wybierz kategorie wiadomości

Studenckie śniadanie z rektorem

23.02.2018

Rektor Tadeusz Trziszka zaprosił na śniadanie dziesięcioro studentów – aktywistów, naukowców, sportowców i wolontariuszy – aby podziękować im za ich działalność, docenić sukcesy i porozmawiać o tym, co wspólnie można zmienić na UPWr.

Tytuł studenta-wynalazcy dla doktorantki UPWr

09.02.2018

Joanna Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, została laureatką konkursu „Student-wynalazca” za cykl 46 wynalazków. Jej badania mogą w przyszłości ułatwić walkę z rakiem.

Nagroda ministra za najlepszą pracę inżynierską

08.02.2018

Jakub Chruściński, absolwent gospodarki przestrzennej na UPWr, wieloletni prezes SKN Planowania Przestrzennego „Puzzle”, otrzymał nagrodę ministra infrastruktury za najlepszą pracę inżynierską – poświęcił ją identyfikacji i ocenie ryzyka lokalnych powodzi opadowych.

Ekspert UPWr: Tłusty czwartek? Szanujmy tradycję!

08.02.2018

Żeby nie mieć wyrzutów sumienia po zjedzeniu jednego pączka, powinniśmy pójść na 40-minutowy szybki spacer. Ale jak mówi prof. Monika Bronkowska z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, tradycja jest po to, by o niej pamiętać.

Studentka weterynarii wygrała konkurs INTERSTUDENT

31.01.2018

Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 4 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i właśnie została zwyciężczynią konkursu INTERSTUDENT dla najlepszych zagranicznych studentów uczących się w Polsce.

Styczniowe posiedzenie senatu

29.01.2018

Podczas pierwszego posiedzenia senatu w 2018 r. wręczono dyplomy zdobywcom stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe oraz przedstawiono sprawozdania z działalności m.in. SJO, SWFiS i Samorządu Studentów UPWr.

Studenci ocenią Uniwersytet Przyrodniczy

22.01.2018

Prof. Damian Knecht, przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia, o znaczeniu ankietyzacji studentów i nowych narzędziach, które mają pomóc w ocenie dydaktyki.

Rekrutacja na studia II stopnia

19.01.2018

Do 15 lutego trwa rekrutacja na studia II stopnia – do wyboru jest 21 kierunków studiów i aż 36 specjalności. Są też nowe studia polsko-chińskie.

Studenci UPWr w programie Uniwerystetu TAMU

18.01.2018

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych i Uniwersytet TAMU w Teksasie co roku organizuje wymianę młodych rolników Polska – Teksas. W programie mogą wziąć udział osoby do 30. roku życia. W 2017 wybrano 10 osób – troje w Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Stypendia ministra za wybitne osiągnięcia naukowe

17.01.2018

Troje studentów i dwie doktorantki UPWr wśród zdobywców stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia naukowe. To nagroda za ambicje i wytrwałość.

Sztab WOŚP na UPWr: studenci zebrali ponad 55 tys. zł

15.01.2018

6 miesięcy przygotowań, 241 osób w pierwszym studenckim sztabie WOŚP we Wrocławiu, ponad 5,5 godziny liczenia i ponad 55 tys. zł na leczenie noworodków. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego zagrali w orkiestrze.

Studenci charytatywnie: Szlachetna Paczka, WOŚP i nie tylko

10.01.2018

W grudniu zorganizowali Szlachetną Paczkę i podarowali Wigilię starszym, samotnym osobom. W styczniu zapraszają do swojego sztabu WOŚP. Studentów UPWr nie trzeba namawiać do pomagania.

Studenci UPWr: dawcy krwi i szpiku

09.01.2018

Pierwszą akcję Pijafka zorganizowała 8 marca 2007 roku. Od tego czasu ponad 10 tysięcy osób oddało łącznie 4500 litrów krwi. Do krwiodawców dołączyli też dawcy szpiku – w 2017 roku dzięki pracy wolontariuszy zarejestrowały się 283 osoby.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

08.01.2018

Historia Koncertów Noworocznych to tradycja pomagania – od kilku lat – Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. To blisko 450 tys. zł zebranych podczas aukcji charytatywnych i wielkie gwiazdy polskiej piosenki. 12 stycznia spotkamy się po raz dziewiąty.