wybierz kategorie wiadomości

Aktywni ekonomiści. Czyli co robi student, kiedy nie studiuje

10.04.2017

Pracują, angażują się w akcje charytatywne, pomagają, realizują swoje pasje, działają w kołach naukowych. Czas studiów to nie tylko nauka w uczelnianych murach. Dla przykładu – kilku studentów ekonomii na UPWr.

EIT+ w nowych rękach

07.04.2017

Gmina Wrocław przekazała swoje udziały we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ Skarbowi Państwa. Na taki sam krok zdecydowały się wrocławskie uczelnie. Minister nauki Jarosław Gowin nie kryje, że to szansa dla całego środowiska naukowego.

BIOSTRATEG – pieniądze dla innowacyjnej gospodarki

06.04.2017

Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wezmą udział w 5 z 16 projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu BIOSTRATEG. W dwóch jesteśmy liderem, w trzech – partnerem naukowym.

CIT - innowacyjne centrum UPWr

04.04.2017

Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) to największa inwestycja planowana na UPWr w najbliższych latach. Jej wartość to ponad 94 mln złotych, z czego 29 mln wyłoży uczelnia. Dofinansowanie w wysokości 65 mln zatwierdził na ostatnim swoim posiedzeniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Pomagamy dzieciom z Kamerunu

03.04.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundacja „Serce dla Afryki” organizują zbiórkę pieniędzy i artykułów papierniczych dla szkoły w Garoua Boulai w Kamerunie. Akcja potrwa od 24 do 27 kwietnia 2017 r.

Dziewczyny będą rządzić!

31.03.2017

Zdrowa, aktywna, świadoma – to jeden z paneli dyskusyjnych, na którzy zaprasza samorząd studencki Uniwersytetu Przyrodniczego. Od 3 do 7 kwietnia będzie trwał międzyuczelniany projekt „Kobieta Liderem”. Nasze studentki zapraszają we wtorek, 4 kwietnia.

Europa stawia na biotechnologie

30.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uczestniczył w europejskich badaniach możliwości i szans biogospodarki w zlewni Dunaju. O badaniach i reindustrializacji Europy mówi prof. Józef Sowiński.

W nauce pierwsze jest założenie

29.03.2017

Dr Jarosław Waroszewski z Instytutu Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska dostał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców. W swoich badaniach analizuje, jak domieszka lessów do gleb zmienia ich rozwój.

Jak sięgać po fundusze europejskie?

23.03.2017

Horyzont 2020. Największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet do 2020 roku zamknie się sumą 80 mld euro. Co trzeba o nim wiedzieć?

Światowy Dzień Wody 2017

22.03.2017

Niezbędna do życia, ale wciąż marnotrawiona, zanieczyszczana, trudno dostępna. W Światowy Dzień Wody piszemy o problemach i prognozach – niestety niezbyt optymistycznych. I o tym, co o wodzie wie UPWr.

Energia wprost z przyrody

21.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był pierwszą polską uczelnią, która uruchomiła studia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Nic dziwnego, że stawia też na OŹE we własnej infrastrukturze.

Stypendia ministra: za ambicję i wytrwałość

20.03.2017

Dostały stypendium ministra – za wybitne osiągnięcia. Cztery dziewczyny. Zdolne, pracowite i ambitne. Małgorzata Skarbek, Małgorzata Ponikowska, Magdalena Rakicka i Sabina Lachowicz.

Dni otwarte 2017

16.03.2017

16 i 17 marca Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera swoje laboratoria, pracownie, sale i kliniki, aby pochwalić się tym, co ma najlepszego i zachęcić młodych do studiowania.

Wyniki konkursu na logo Zielonej Doliny

15.03.2017

Z ponad 200 zgłoszeń jury konkursu wybrało zwycięski logotyp programu „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”.

Pysia zamieszkała w uczelnianym terrarium

13.03.2017

Pysia to prawie 2,5-metrowy wąż boa, który przestał się mieścić w mieszkaniu pana Tomasza. Właściciel zadzwonił więc po pomoc na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Prace magisterskie jak poradniki dietetyczne

10.03.2017

Cztery prace magisterskie przygotowywane na Wydziale Nauk o Żywności przez studentki technologii żywności i żywienia człowieka będą miały postać ilustrowanych poradników dietetycznych dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Być jak Maria Curie-Skłodowska?

08.03.2017

Była pierwszą Polką i pierwszą kobietą w ogóle, którą doceniono Nagrodą Nobla – i to dwukrotnie (choć po raz pierwszy razem z mężem Piotrem). Czy dzisiaj kobietom w nauce jest łatwiej?

PAWER – aby ułatwić studencką mobilność

07.03.2017

O wsparciu studenckiej mobilności przez stworzenie międzynarodowego systemu przeliczania ocen i punktów zdobytych na studiach rozmawiało na UPWr 36 partnerów nowego projektu.

Wernisaż wystawy o ogrodach Lenné

06.03.2017

Do końca marca w patio Uniwersytetu Przyrodniczego można oglądać wystawę poświęconą życiu i pracy Petera Josepha Lenné. W jej otwarciu uczestniczyli m.in. prorektor Jarosław Bosy i konsul Niemiec Elisabeth Wolbers.

Noc z siatkówką jest dla Ciebie

06.03.2017

10 marca studenci Uniwersytetu Przyrodniczego przeżyją emocjonującą noc – AZS i samorząd studentów zapraszają na turniej piłki siatkowej.

Jeść czy nie jeść? Oto jest pytanie!

02.03.2017

Prof. Monika Bronkowska z Wydziału Nauk o Żywności wyjaśnia, czy warto pościć i czym się różni post od głodówki.