Dni otwarte 2017

16 i 17 marca Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera swoje laboratoria, pracownie, sale i kliniki, aby pochwalić się tym, co ma najlepszego i zachęcić młodych do studiowania.

Zajęcia z izolacji DNA roślin, badania techniczne gruntu i wytrzymałościowe betonu i drewna, warsztaty florystyczne, zwiedzanie wiwarium i poznawanie zwierząt egzotycznych – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy 16 marca, podczas Dni Otwartych, opanowali Kampus Grunwaldzki Uniwersytet Przyrodniczego we Wrocławiu.

dni_otwarte_2017_1.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Dni Otwarte to dla przyszłych studentów wyjątkowa okazja do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji, osobistego spotkania studentów, przedstawicieli kół naukowych i wykładowców oraz upewnienia się w swoich wyborach. Przyszli weterynarze na przykład poznali specyfikę zawodu zwiedzając uniwersyteckie kliniki, zadając wszystkie nurtujące ich pytania i zapoznając się z metodami diagnostyki laboratoryjnej chorób zwierząt.

dni_otwarte_2017_3.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Ze względu na duże zainteresowanie (ponad 1100 osób zapisanych na zajęcia, to tylko ta część chętnych, którą są w stanie pomieścić uczelniane laboratoria) impreza została w tym roku podzielona na dwa dni.

W piątek, 17 marca wszystkie swoje drzwi otwiera kampus na Biskupinie, czyli Wydziały: Biologii i Hodowli Zwierząt oraz Nauk o Żywności. A w programie m.in. zagadki kryminalne, finger food, tajemnice kolorowych liści, warzenie piwa, oglądanie świata pod mikroskopem i projektowanie turbiny wiatrowej.

dni_otwarte_2017_2.jpg
fot. Tomasz Lewandowski

Dni Otwarte połączone zostały z obchodami Światowego Dnia Wody, w ramach których dla uczniów przygotowano warsztaty tematyczne – m.in. sterowanie przepływem wody na modelu Wrocławskiego Węzła Wodnego i eksperyment w korycie hydraulicznym. Wykład inauguracyjny pod tytułem „Nauka o wodzie jakiej jeszcze nie znacie” wygłosił prof. Mirosław Wiatkowski.

mj

16.03.2017