wybierz kategorie wiadomości

Wspieramy „Talent miłosierdzia”

01.03.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.

Płatne staże dla studentów – przedłużony nabór!

27.02.2017

194 studentów Uniwersytetu Przyrodniczego odbyło 3-miesięczne płatne staże w ponad 100 firmach. Dla studentów zootechniki i Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego nabór do drugiej edycji staży przedłużony do 5 maja!

VII Szalona Studencka Noc Naukowa

24.02.2017

Mity na temat człowieka, pszczół, wody, zwierząt egzotycznych, tańców ludowych, a nawet łowiectwa… Koła naukowe UPWr obaliły w czwartkową noc niejedną plotkę i bujdę.

Uwaga: jest uczelniany konkurs dla doktorantów!

20.02.2017

W tym konkursie liczy się pomysł, potencjał naukowy i innowacyjny oraz interdyscyplinarność. Wygrać można 60 tysięcy złotych – na badania i na staże.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Floryda

20.02.2017

Akademicki Zespół Pieśni i Tańce „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Florydę.

Konkurs na logo Zielonej Doliny

17.02.2017

Zaprojektuj logotyp najważniejszego w tym momencie przedsięwzięcia UPWr – programu „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” i wygraj 5 tys. zł.

Nowa infrastruktura badawcza nauk o Ziemi

16.02.2017

Nasi naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr uczestnikami prestiżowego projektu obserwacji płyty europejskiej. Ośrodek Przetwarzania Informacji – PIB podpisał umowę na realizację programu EPOS-PL.

Będą kolejne studia polsko-chińskie?

13.02.2017

Przedstawiciele Hunan Agricultural University of Changsha prowadzą rozmowy na Uniwersytecie Przyrodniczym o poszerzeniu współpracy naukowej.

Ostatnie dni rekrutacji na studia II stopnia

09.02.2017

Tylko do 16 lutego trwa rekrutacja na studia II stopnia na UPWr. Na 19 kierunkach (z ponad trzydziestoma specjalnościami) na przyszłych magistrów czeka 1038 miejsc. Najwięcej na technologii żywności i żywieniu człowieka.

Uwarzyli najlepsze piwo na świecie

07.02.2017

Piwo warzone przez absolwentów Wydziału Nauk o Żywności UPWr we wrocławskim Browarze Stu Mostów zdobyło tytuł najlepszego nowego piwa na świecie 2016.

Edukacja a innowacje

07.02.2017

O tym, jak edukacja pomoże w kształtowaniu kultury innowacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i jakie plany na kadencję 2016-2020 ma prorektor Józef Sowiński.

Upamiętniono dorobek prof. Mazurkiewicza

06.02.2017

Wielkopolska firma AMI od lat współpracująca z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu swojej nowej sali konferencyjnej nadała imię prof. Michała Mazurkiewicza.

Posiedzenie Konwentu UPWr

03.02.2017

Zanim strategię Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na lata 2017-2020 zaakceptuje senat uczelni, musi to zrobić konwent. Posiedzenie było również okazją do omówienia obszarów współpracy.

Trzeba badać to, co użyteczne dla ludzi

02.02.2017

Pisał wiersze, chciał zostać sprawozdawcą sportowym, ale ostatecznie wybrał naukę. Chemik, autor największej liczby patentów na UPWr, prof. Czesław Wawrzeńczyk świętował jubileusz 50-lecia pracy.

Europa się brzydzi. Czy owady wejdą na stałe do naszej diety?

01.02.2017

Do 2050 r. ludzkość będzie musiała produkować 2,5 raza więcej żywności niż obecnie. Problem mogą rozwiązać jadalne owady – smaczne, zdrowe i ekologiczne w hodowli. Bada je dr Anna Żołnierczyk z Katedry Chemii.

Nasi naukowcy z nagrodami NOT-u

31.01.2017

Dwie prestiżowe nagrody II stopnia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki przyznane przez Naczelną Organizację Techniczną otrzymali naukowcy z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Muzeum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

27.01.2017

Od lwowskich korzeni po ostatnie lata, od małych wydarzeń, które stały się początkiem czegoś dużego, do ludzi, którzy tworzyli uczelnię kiedyś i tworzą ją dzisiaj. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ma swoje muzeum.

Konwent: wsparcie dla uczelni

24.01.2017

Profesor Bogusław Buszewski, światowej sławy chemik i przewodniczący Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, nie tylko o współpracy naukowców z biznesem.

Nowe kierunki studiów II stopnia

23.01.2017

Trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia na UPWr. Do wyboru jest 19 kierunków i ponad 30 specjalności. Są też nowości.

Komercjalizacja bez tajemnic

19.01.2017

Dr Bartosz Greczner z Działu Innowacji, Wdrożeń i Komercjalizacji UPWr o komercjalizacji wynalazków i najważniejszych związanych z tym problemach.

Diament Innowacji dla UPWr

18.01.2017

Doktorzy Maciej Orzechowski i Radosław Tatko z Instytutu Budownictwa Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji zdobyli Diament Innowacji na międzynarodowych targach Warsaw Build 2016.