eu_green_logo_szare.png

Aktualności

Będą kolejne studia polsko-chińskie?

Przedstawiciele Hunan Agricultural University of Changsha prowadzą rozmowy na Uniwersytecie Przyrodniczym o poszerzeniu współpracy naukowej.

Naukowcy, którzy przyjechali z Chin na sesję egzaminacyjną studentów polsko-chińskiej specjalizacji z architektury krajobrazu spotkali się z władzami uczelni i rozmawiali o możliwościach poszerzenia dotychczasowej współpracy.

czangsza_wizyta-4

Podczas spotkania z władzami
UPWr chińscy goście poznali m.in. koncepcję Zielonej Doliny
/fot. Tomasz Lewandowski

– Nasi chińscy partnerzy są zainteresowani uruchomieniem polsko-chińskich studiów z ogrodnictwa i zootechniki, stąd rozmowy odbyły się zarówno na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym, jak i na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt – mówi prof. Jerzy Sobota z Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w tym roku już o raz czwarty prowadzono nabór na kierunek Tradycje polskie i chińskie w kształtowaniu krajobrazu. Bezpłatne studia na polsko-chińskiej specjalności oferowane są na II stopniu studiów stacjonarnych i trwają cztery semestry. Przez pierwszy semestr studiów zajęcia prowadzone są w Polsce dla wszystkich studentów. Drugi semestr to praktyka, którą studenci chińscy odbywają w Polsce, a polscy – w Chinach. Trzeci semestr studiów prowadzony jest na Hunan Agricultural University of Changsha w Chinach, a podczas ostatniego polscy studenci mają zajęcia w kraju. Miejsce obrony pracy magisterskiej wybiera student – na Hunan Agricultural University of Changsha w Chinach lub na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dyplom po obronie jest podwójny – chiński i polski. W 2016 roku pierwsza grupa absolwentów odebrała dyplomy magistrów.   

chiny3

Egzaminy zimowej sesji zaliczone, można więc zapozować
do wspólnego zdjęcia z egzaminatorami i władzami wydziału
/fot. Łukasz Pardela

Dotychczasowa współpraca chińskiej uczelni z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu sprawiła, że rozpoczęto rozmowy o poszerzeniu oferty dla studentów. Goście z Hunan Agricultural University of Changshaspotkali się z prorektorem UPWr Józefem Sowińskim i prof. Mirosławem Millerem, którzy przybliżył im projekt studiów podyplomowych w języku angielskim z zarządzania technologiami start-upowymi oraz zarządzania uprawą roślin tropikalnych. Chińskim partnerom została również przedstawiona koncepcja tzw. Zielonej Doliny, a w rozmowach na temat współpracy naukowej omawiano studia w języku angielskim z technologii żywności.

kbk

Powrót
13.02.2017
Głos Uczelni
studenci

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg