VII Szalona Studencka Noc Naukowa

Mity na temat człowieka, pszczół, wody, zwierząt egzotycznych, tańców ludowych, a nawet łowiectwa… Koła naukowe UPWr obaliły w czwartkową noc niejedną plotkę i bujdę.

Prof. Krzysztof Borysławski wygłosił wykład, który był jednocześnie… konkursem. Dwie drużyny studentek próbowały obalić mity, odpowiadając na podchwytliwe pytania: czy to prawda, że wysocy mężczyźni są zdrowsi, bardziej płodni i łatwiej awansują (otóż prawda), łatwiej upić się mieszając różne rodzaje alkoholu (wbrew temu co sądzi większość studentów – nieprawda), mężczyźni żonaci żyją znacznie dłużej niż kawalerowie (tak, tak!), a  blondynki lepiej radzą sobie w życiu niż brunetki (badania dowodzą, że to prawda).

viissns-1-2
fot. Tomasz Lewandowski

A skoro hasłem przewodnim imprezy byli „Pogromcy mitów”, dalej mity obalali także analitycy rynkowi, botanicy i ekolodzy, melioranci, entomolodzy, weterynarze, pszczelarze, członkowie „Jedlinioka”, chórzyści, hydrolodzy i hydrotechnicy, inżynierzy bezpieczeństwa i specjaliści od jakości żywności. W międzyczasie można było pograć w planszówki albo na xboxie, pogłaskać świnkę morską lub gekona, owinąć sobie węża na szyi, przełamać wstręt do karaczanów, zrobić zdjęcie na tle uczelnianej „celebryckiej” ścianki, wziąć udział w loterii i wesprzeć Fundacje Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a przy okazji tłustego czwartku – przegryźć i pączka.

viissns-1
fot. Tomasz Lewandowski

Główną atrakcją wieczoru był występ grupy improwizacyjnej „Cali na Biało”, w którym to widownia ustaliła scenariusz. Były więc scenki w laboratorium, dziekanacie, sejmie i w przychodni, randka w ciemno z grabarzem z Sosnowska, piosenka o żółwiu z depresją i spóźnienie do pracy przez teściową, co zjadła budzik, nagły atak spawacza na samochód i Piotra Żyłę pod firmą.

***

Nagrodzono najlepsze koła naukowe w roku akademickim 2015/2016, przyznając 2 nagrody i 3 wyróżnienia.

Nagrody:

1. SKN Geodetów (opiekuni – dr Mirosław Kaczałek i dr Krzysztof Mąkolski)
  2. SKN Medyków Weterynaryjnych „Chiron” (opiekun – Hieronim Borowicz)

Wyróżnienia:

• SKN Medycyny Zwierząt Egzotycznych „Mephitis” (opiekun – dr Tomasz Piasecki)
  • SKN Analiz Rynkowych (opiekunowie dr Marek Nowak i dr Stanisław Minta)
  • SKN „OrgChem” (opiekun – dr Filip Boratyński)

Tegoroczną edycję Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej przygotowali: SKN Antropologów „Juvenis” i Dział Spraw Studenckich.

mj

24.02.2017